انجمن علمی دانشکده مهندسی مواد و متالورژی


برگزاری کارگاه آموزشی نرم افزار SOLIDWORKSانجمن علمی مهندسی مواد در دوره پانزدهم به منظور ارتقا سطح علمی دانشجویان و آشنایی ایشان با نرم‌افزار‌های طراحی صنعتی اقدام به برگزاری دوره مقدماتی آموزش نرم افزار SOLIDWORKS نمود. این دوره با استقبال کم نظیر دانشجویان دانشکده مواجه شد که به منظور افزایش بازده، افراد ثبت نام کرده به دو گروه تقسیم شدند. برای گروه اول، دوره، در ساعت 12:30-15 در روزهای چهارشنبه 24 و 31 شهریور و برای گروه دوم، در ساعت 15:30-18 در روزهای چهارشنبه 24 و 31 شهریور ماه برگزار گردید. لازم به ذکر است که این دوره با تدریس جناب آقای مهندس ایران‌مهر، فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد در رشته مهندسی مکانیک دانشگاه علم و صنعت برگزار شد. شایان ذکر است که در حاشیه برگزاری این دوره، برای تمامی دانشجویان متقاضی شرکت در کارگاه، نرمافزار SOLIDWORKS به صورت رایگان نصب شد. همچنین لازم به ذکر است که 40 دانشجو در این کارگاه شرکت کردند.

نرم افزار سالیدورک یکی از محبوب‌ترین ابزارهای طراحی صنعتی است. در بین تمام نرم‌افزارهای طراحی صنعتی شاید فقط نرم‌افزار Catia به عنوان رقیبی جدی برای Solidworks مطرح باشد. توسط نرم‌افزار Solidworks میتوان انواع مدل‌های صنعتی را با مختصات دقیق هندسی، منحنی‌ها، شیب‌ها، و نماهای گوناگون طراحی کرد و نتیجه کار را به صورت طرح 2 بعدی یا 3 بعدی مشاهده نمود.

با توجه به امکانات وسیع و متنوع نرم‌افزار سالیدورک برای طراحی صنعتی، این نرم‌افزار مورد استفاده اکثر دانشجویان و مهندسین رشته های فنی از جمله مکانیک و مواد قرار می‌گیرد. این نرم‌افزار می‌تواند عملیات مختلف صنعتی از جمله مدل‌سازی، ورق‌کاری، روکش‌کاری، جوش‌کاری، ریخته‌گری، قالب‌سازی، تست مقاومت، تست حرارت، و ... را شبیه‌سازی کند.

Cinque Terre
 (0  (0)

اطلاعات رویدادImage

مکان برگزاری

دانشکده مهندسی مواد و متالوژی

Image

تاریخ برگزاری

چهارشنبه

۱۳۹۵ / ۰۶ / ۲۴

Image

تعداد شرکت کنندگان

40 نفر

Image

ساعت برگزاری

18 : 00 - 12 : 30

Image

ارایه دهنده

جناب آقای مهندس ایران مهر

انجمن علمی برگزارکننده
انجمن علمی دانشکده مهندسی مواد و متالورژی

سخنران
تصاویر رویداد