انجمن علمی دانشکده مهندسی مکانیک


کارگاه ساخت گلایدریکی از مهارت های لازم برای دانشجویان مهندسی، توانایی پیاده سازی ایده ها به صورت عملی می باشد. یعنی دانشجو بتواند آنچه را که در کلاس درس می آموزد به صورت فیزیکی بر روی اجسام اعمال کند و سازه یا محصولی را بیافریند. در این راستا، انجمن علمی مکانیک بر آن شد تا مسابقه ای تحت عنوان پرتاب و ساخت گلایدر را برگزار کند. در مرحله پیش از مسابقه، در روز 17 اسفند 1396، کارگاهی تحت عنوان کارگاه ساخت گلایدر برگزار گردید تا مهارت های لازم برای شرکت در مسابقه حاصل گردد. لازم به ذکر است که کارگاه در دو نوبت صبح و بعد از ظهر برگزار گردید.

کارگاه  ساعت 8 صبح در سالن امتحانات دانشکده مکانیک با بخش نظری شروع شد. در این بخش از کارگاه جناب آقای محمد رضا پاک آیین، از دانشجویان دانشکده مکانیک به تشریح مکانیزم پرواز، رفتار سیال در برابر سازه های هوایی، تکنیک های مرسوم در ساخت گلایدر و مراحل آن پرداختند.

بعد از استراحت کوتاهی، بخش بعدی مربوط به بخش عملی کارگاه بود. در این بخش، تخته های چوب بالسا و چسب در اختیار دانشجویان قرار گرفت و با کمک مدرس دوره و سرکار خانم نگین قانع، از دانشجویان دانشکده فیزیک، طرحی بر روی تخته ها پیاده سازی شد و دانشجویان به صورت گروهی قطعات را ساخته، سر هم کردند.

از دستاورد های دیگر کارگاه می توان به تقویت روحیه کار تیمی اشاره نمود. کارگاه ساخت گلایدر با استقبال خوبی از سوی دانشجویان رشته های مختلف دانشگاه علم و صنعت همراه بود.

Cinque Terre
 (0  (0)

اطلاعات رویدادImage

مکان برگزاری

دانشکده مکانیک

Image

تاریخ برگزاری

پنجشنبه

۱۳۹۶ / ۱۲ / ۱۷

Image

تعداد شرکت کنندگان

42 نفر

Image

ساعت برگزاری

18 : 00 - 08 : 00

Image

ارایه دهنده

آقای محمد رضا پاک آیین

انجمن علمی برگزارکننده
انجمن علمی دانشکده مهندسی مکانیک

سخنران
تصاویر رویداد