انجمن علمی دانشکده مهندسی مکانیک


مسابقه علمی تخمینیکی از مهارت های مورد نیاز برای دانشجویان مهندسی و فنی، آشنایی با مقیاس اجسام و توانایی تخمین پارامتر های لازم برای طراحی دستگاه ها، سازه ها، فرآیند ها و همچنین هزینه راه اندازی پروژه های فنی می‌باشد. از این رو انجمن علمی دانشکده مکانیک بر آن شد تا با برگزاری مسابقه علمی تخمین در روز 10 اسفند 1396، فرصتی فراهم آورد تا دانشجویان مهارت خود را در این حوزه بسنجند.

مسابقه ساعت 9 صبح در سالن امتحانات دانشکده مکانیک با بخش نظری شروع شد. در این بخش از مسابقه دانشجویان با مسائلی مواجه شدند که به روش های خلاقانه و ریاضیاتی قابل حل کردن بودند. با توجه به تخمین محور بودن مسابقه، شرکت کنندگان حق استفاده از خط کش یا وسیله دیگری که با استفاده از آن می‌شد کمیت ها را اندازه گرفت نداشتند.

بعد از زمان استراحت و نماز و ناهار، بخش بعدی مربوط به سوال های عملی بود. تفاوت این بخش با بخش قبلی در این بود که در این مرحله، ابزار و امکاناتی در اختیار شرکت کنندگان قرار می‌گرفت که با استفاده از آنها می‌توانستند تخمین را در مقیاس کوچکتر انجام دهند و به مقیاس اصلی تبدیل کنند. قرقره نخ، نقشه، و ویدیو پروژکتور از ابزاری بودند که در این مرحله استفاده می‌شدند.

در نهایت مراسم تقدیر از تیم برگزیده به عمل آمد و جوایز به آنها اهدا شد.

مسابقه علمی تخمین که با شرکت دانشجویان رشته های برق، مکانیک و مواد برگزار شد و با استقبال خوبی همراه بود به کار خود پایان داد.

Cinque Terre
 (0  (0)

اطلاعات رویدادImage

مکان برگزاری

دانشکده مکانیک

Image

تاریخ برگزاری

شنبه

۱۳۹۶ / ۱۲ / ۰۵

Image

تعداد شرکت کنندگان

51 نفر

Image

ساعت برگزاری

15 : 00 - 09 : 00

Image

ارایه دهنده

انجمن علمی برگزارکننده
انجمن علمی دانشکده مهندسی مکانیک

تصاویر رویداد