انجمن علمی دانشکده مهندسی مکانیک


بازدید از شرکت هواپیمایی هماایران ایر با نام رسمی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران است که در ایران از ابتدای تأسیس با نام هما (هواپیمایی ملی ایران) شناخته می‌شود. ایران‌ایر که یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌های هواپیمایی فعال در خاورمیانه است هم اکنون به بیش از ۶۰ مقصد داخلی و بین‌المللی پرواز انجام می‌دهد. دفتر مرکزی ایران‌ایر در فرودگاه مهرآباد تهران قرار دارد و پایگاه اصلی پروازی این شرکت که بیشتر پروازهای ایران‌ایر از مبدأ یا به مقصد آن انجام می‌شود است.

در روز چهارشنبه 13 دی ماه 1396، انجمن علمی دانشکده مهندسی مکانیک بازدیدی را به این شرکت هواپیمایی برگزار کرد. از اهداف علمی این بازدید، که به طور خاص معطوف به بخش های تعمیرات، نگهداری و آشیانه پرواز هما بود، آشنایی فنی دانشجویان با سیستم های پروازی، اجزاء هواپیما، و مکانیزم های مورد استفاده در هواپیما بود. سیستم لندینگ گیر (Landing gear)، سیستم پیشران هواپیما (Propulsion) و اجزای بال توسط مهندس شرکت هما و استاد همراه دانشکده مکانیک، جناب آقای دکتر قاسمی تبیین و توضیح داده شد.

نکته جالب درباره بازدید، توضیح اساتید از روی هواپیمای ایرباس A320 ای بود که به تازگی توسط دولت جمهوری اسلامی خریداری شده است. این رویداد، این فرصت را برای دانشجویان فراهم می‌کرد تا بتوانند به صورت هر چه به‌روزتر با فناوری ساخت هواپیما آشنا گردند. دانشجویان از داخل هواپیما و فضای کاکپیت خلبان نیز بازدید کردند. اجزای کنترلی پرواز نیز توسط مهندس هما توضیح داده شد.

این بازدید که از ساعت 8 صبح از روبروی دانشگاه شروع گردید و تا ساعت 13 ادامه داشت، با پذیرایی صبحانه، و با استقبال بسیار خوب دانشجویان دانشکده مکانیک همراه بود.

 

Cinque Terre
 (0  (0)

اطلاعات رویدادImage

مکان برگزاری

شرکت هواپیمایی هما

Image

تاریخ برگزاری

چهارشنبه

۱۳۹۶ / ۱۰ / ۱۳

Image

تعداد شرکت کنندگان

30 نفر

Image

ساعت برگزاری

13 : 00 - 08 : 00

Image

ارایه دهنده

انجمن علمی برگزارکننده
انجمن علمی دانشکده مهندسی مکانیک

تصاویر رویداد