انجمن علمی دانشکده مهندسی مکانیک


همایش یک روز با صنعت پرینت سه بعدیپرینت سه بعدی یکی از فناوری های نوظهور و جالب توجه در مهندسی مکانیک به حساب می‌آید. اهمیت این فناوری امروزه بر کمتر کسی پوشیده است. جدا از انقلابی که پرینتر های سه بعدی در تحقیقات و صنایع مکانیکی پدید آورده اند و این نکته که به عنوان روشی برای تولید محصول در مقیاس‌های زیاد و کم مورد استفاده قرار گرفته اند، این چاپگر ها در مقیاس خانگی هم عرضه شده اند تا کاربران بتوانند به سادگی و با استفاده از نرم افزار های CAD شیء مورد نظر خویش را پیاده سازی کنند.

این همایش به منظور آشنایی دانشجویان با چاپگر های سه بعدی توسط انجمن علمی مکانیک برگزار گردید. آشنایی با تکنولوژی ها و مکانیزم های حرکتی-کنترلی چاپگرها و اسکنر های سه بعدی، بررسی انواع موادمصرفی چاپگرها (ترموپلاستیک ها، رزین ها و پودر های پلیمری)، آموزش نحوه ساخت پرینتر های FDM کارتزین و دلتا، و معرفی زمینه های کاربردی پرینت سه بعدی و فرصت ها در حوزه های مختلف معماری، طلا و جواهر سازی، طراحی صنعتی، رباتیک و قطعه سازی و پزشکی از سرفصل های این دوره بودند.

این دوره که در 9 آذر 96 با همکاری گروه آموزشی-پژوهشی سای بوم برگزار گردید، با استقبال دانشجویان همراه بود و به تمامی شرکت کنندگان گواهینامه پایان دوره اعطا گردید.

Cinque Terre
 (0  (0)

اطلاعات رویدادImage

مکان برگزاری

سالن امتحانات دانشکده مکانیک

Image

تاریخ برگزاری

پنجشنبه

۱۳۹۶ / ۰۹ / ۰۹

Image

تعداد شرکت کنندگان

25 نفر

Image

ساعت برگزاری

12 : 30 - 09 : 30

Image

ارایه دهنده

انجمن علمی برگزارکننده
انجمن علمی دانشکده مهندسی مکانیک

تصاویر رویداد