انجمن علمی دانشکده مهندسی مکانیک


سمینار آشنایی با فناوری نانو و کاربرد های آن در مهندسی مکانیک و خودروفناوری نانو یکی از جدیدترین علوم در زمینه مهندسی است و اخیرا تحقیقات گسترده ای در این زمینه توسط محققان کشورمان انجام گردیده است. با وجود رتبه علمی فوق العاده ایران در این زمینه، و پیشرفت چشمگیر آن در سالهای اخیر، نیاز به صنعتی شدن این دانش احساس می‌گردد تا بتوان با استفاده از آن، مشکلات کلان کشوری را حل کرد و شرایط اقتصادی را با تکیه بر اقتصاد دانش بنیان بهبود بخشید.

جهت آشنایی دانشجویان با این علم و کاربرد آن در مهندسی مکانیک، انجمن علمی مهندسی مکانیک با همکاری نهاد ترویجی نانو، اقدام به برگزاری این همایش نمود. در این سمینار مهندس هومن بخشی، مدرس ستاد فناوری نانو درباره جایگاه این فناوری در ایران سخن گفتند و بر لزوم گسترش تحقیقات و صنعتی شدن این فناوری تاکید کردند. ایشان همچنین درباره حمایت های ستاد توضیحاتی دادند. این توضیحات شامل حمایت های مالی، حمایت های معنوی، تسهیلات نهاد در هزینه های ثبت اختراع در داخل و خارج از کشور، وضعیت استخدام و شیوه های کارآفرینی در این زمینه بود که فرصت مناسبی را برای دانشجویان و محققان سراسر کشور فراهم می کند.

این سمینار که در روز یکم آبان 96 در آمفی تئاتر دانشکده مکانیک برگزار گردید، با استقبال خوب دانشجویان رشته های مخلتف همراه بود.

Cinque Terre
 (0  (0)

اطلاعات رویدادImage

مکان برگزاری

آمفی تئاتر دانشکده مکانیک

Image

تاریخ برگزاری

دوشنبه

۱۳۹۶ / ۰۸ / ۰۱

Image

تعداد شرکت کنندگان

120 نفر

Image

ساعت برگزاری

14 : 30 - 12 : 00

Image

ارایه دهنده

انجمن علمی برگزارکننده
انجمن علمی دانشکده مهندسی مکانیک

تصاویر رویداد