انجمن علمی دانشکده مهندسی مکانیک


طرح ویژه ورودی های جدیددر مسیر زندگی هر انسانی نقاط عطفی وجود دارد که مسیر زندگی شخص را تعیین می کنند که قبولی در دانشگاه یکی از آنهاست. این رویداد اگرچه باعث خوشحالی و هیجان دانشجو می شود، نگرانی هایی نیز در پی دارد. برخی مسائل که می توانند منجر به این نگرانی ها شوند، می توانند این باشند که شخص در بدو ورود به دانشگاه با کسی آشنا نیست و با سیستم دانشگاه و فرق هایی که با دبیرستان دارد (چه از جنبه‌ی درسی، چه از جنبه‌ی آموزشی و غیره) آشنایی ندارد.

لذا بنا بر روند هر ساله انجمن های علمی، طرح ویژه ای برای ورودی های جدید تدوین گردید تا از این طریق با افراد جدید، با محیط دانشکده و دانشگاه بیشتر آشنا شوند و بتوانند تعامل بیشتری در این زمینه داشته باشند.

برنامه از ساعت 8 شروع شد و تا تقریبا 16 ادامه داشت. بخش اول برنامه که در آمفی تئاتر برگزار گردید، با قرآن و سرود ملی شروع شد. قسمت اول کلیپ مصاحبه ای هم که انجمن علمی برای این برنامه تهیه کرده بود پخش گردید. بعد از ارائه توضیحات، دانشجویان گروه بندی شدند و مسابقات شروع گردید.

قسمت اول مسابقه، برنامه اسکیپ می (Escape me) بود. این برنامه به این صورت بود که تیم در اتاقی (یکی از کلاسهای دانشکده) محبوس می شدند و با توجه به راهنمایی ها و سرنخ هایی که پیدا می کردند، به تدریج و طی مراحلی، می‌توانستند از اتاق خارج شده و ادامه مسابقه را پی بگیرند.

قسمت دوم مسابقه، ساخت سازه ای جهت حمل آب بود. این سازه، که می‌بایست از تعداد محدودی ورق روزنامه ساخته می‌شد، می‌بایست توانایی حمل مقدار مشخصی آب را طی مدت معینی داشته باشد. جدا از اینکه در مراحل ساخت، اعضای تیم شرکت داشتند، در امتحان سازه نیز، هر عضو کلاهی را بر سر می‌کرد که لوله ای بر بالای آن تعبیه شده بود و به نحوی قرار می‌گرفتند که کانالی برای جریان آب ایجاد شود. در نتیجه همه افراد گروه در این مرحله از مسابقه مشارکت داشتند. فردی از بالا آب را در کانال جریان می‌داد و فردی دیگر آب را در داخل ظرف جمع‌آوری می کرد. نحوه امتیاز دهی بر اساس مقدار آب حمل شده و با در نظر گرفتن عوامل دیگر همچون زمان صورت گرفت.

ناهار سرو گردید و بعد از دقایقی استراحت، تا آماده سازی مراحل بعدی مسابقه، پانتومیم بین دانشجویان برگزار شد. مسابقه بعدی، طرح معماهایی بود که با استفاده با جعبه کبریت و چوب بستنی، می‌بایست حل می‌گردید.

در ادامه، مسابقه پرتابه را داشتیم که در آن، دانشجویان با استفاده از سازه ای از پیش ساخته که شامل باندی الاستیک بود، توپ تنیسی را به هدف پرتاب می‌کردند. در نهایت، امتیاز ها محاسبه گردید و جوایز به تیم های برنده اهدا شد.

Cinque Terre
 (0  (0)

اطلاعات رویدادImage

مکان برگزاری

دانشکده مکانیک

Image

تاریخ برگزاری

پنجشنبه

۱۳۹۶ / ۰۷ / ۲۰

Image

تعداد شرکت کنندگان

70 نفر

Image

ساعت برگزاری

15 : 00 - 08 : 00

Image

ارایه دهنده

انجمن علمی برگزارکننده
انجمن علمی دانشکده مهندسی مکانیک

تصاویر رویداد