انجمن علمی دانشکده مهندسی مکانیک


اختتامیه جشنواره ایده های برتر مهندسی مکانیکدر راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی، از چند سال پیش رویکردی در دانشگاه ها ایجاد شد تا با حمایت از ایده ها و شرکت های دانش بنیان، بتوان اقتصاد کشورمان را به سمت اقتصاد دانش بنیان سوق داد. دانشگاه علم و صنعت نیز به نوبه خود، در اواخر سال 95 اقدام به برگزاری جشنواره ایده های برتر در حوزه مهندسی مکانیک کرد.

این رویداد که از دوره قبل انجمن علمی مکانیک شروع شده بود، با حمایت مرکز رشد دانشگاه علم و صنعت و با حمایت شرکت کاریز اعتماد همراه بود. در مرحله قبل، کارگاه هایی در راستای کمک به دانشجویان که درباره کارآفرینی و فرآیند تشکیل تیم و به ثمر نشاندن ایده ها بودند برگزار شدند؛ ایده ها دریافت و داوری صورت گرفت.

در روز 19 مهر 96، اختتامیه این رویداد توسط انجمن علمی و با همکاری شرکت کاریز اعتماد برگزار شد. مراسم از ساعت 8 شروع و در ساعت 14 به پایان انجامید. بعد از پخش قرآن و سرود ملی، جناب آقای دکتر قاسمی به ایراد سخنرانی پرداختند. پذیرایی صورت گرفت و بعد از پذیرایی، تریبون آمفی تئاتر دانشکده مکانیک پذیرای جناب آقای دکتر ریاحی بودند. بعد از توضیحات آقای دکتر درباره ادامه روند تیم ها، مابقی داوران مسابقه بر روی سن دعوت شدند تا جوایز تیم های برتر اهدا گردد.

برای هرکدام از سه تیم اول 20 میلیون تومان اعتبار از مرکز رشد و همچنین برای هرکدام از تیمهای چهارم و پنجم مبلغ 5 میلیون تومان درنظر گرفته شد. داوری این مراسم توسط مهندس کوچک زاده، مهندس صفرنواده، دکتر قاسمی، دکتر ریاحی و دکتر رجبی صورت گرفت.

لازم به ذکر است، دانشجویان رشته های دیگر نظیر راه آهن و مهندسی شیمی نیز، به دلیل نزدیکی مباحثشان به مکانیک، در رویداد حضور داشتند.

Cinque Terre
 (0  (0)

اطلاعات رویدادImage

مکان برگزاری

آمفی تئاتر دانشکده مکانیک

Image

تاریخ برگزاری

چهارشنبه

۱۳۹۶ / ۰۷ / ۱۹

Image

تعداد شرکت کنندگان

50 نفر

Image

ساعت برگزاری

14 : 00 - 08 : 00

Image

ارایه دهنده

آقای دکتر قاسمی

انجمن علمی برگزارکننده
انجمن علمی دانشکده مهندسی مکانیک

تصاویر رویداد