انجمن علمی دانشکده مهندسی مکانیک


ورکشاپ آموزشی کامپوزیتفایبرگلاس یکی از پرکاربردترین کامپوزیت‌هاست. فایبرگلاس یک کامپوزیت با زمینه پلیمری است که توسط فیبرهای شیشه تقویت شده‌است. در ساخت بدنه جنگنده‌های رادارگریز از کامپوزیت‌ها استفاده می‌شود. همچنین در ساخت قطعات هواپیما و پره نیروگاه بادی و پره هلیکوپتر از کامپوزیت‌ها استفاده می‌شود. بطور کلی مواد کامپوزیتی (مواد مرکب) به دلیل داشتن جرم بسیار کم و مقاومت بالا نسبت به فلزات، در صنعت هوا و فضا کاربرد وسیعی دارند. هم چنین کامپوزیتهای کربن-اپوکسی از نوع کامپوزیتهای استحکام بالا هستند که در صنایع نظامی کاربرد دارند فلذا انجمن علمی مهندسی مکانیک دانشگاه علم و صنعت ایران برای آشنایی دانشجویان با صنعت جدید و پرکاربرد کامپوزیت تصمیم به برگزاری این دوره گرفت.

این دوره 14 ساعته که با استقبال دانشجویان همراه بود، در تاریخ 22 و 29 شهرماه سال 1396 با همکاری گروه آموزشی سای­بوم برگزار شد.

سرفصل­های دوره به شرح زیر می­باشد:

آشنایی با کامپوزیت و کاربردهای آن، آشنایی با تئوری کامپوزیت، آشنیی با نرم افزار آبکوس و کاربرد آن در صنعت کامپوزیت، آشنایی کامل با روش ساخت کامپوزیت به صورت عملی، آشنایی با ساخت قالب فومی و ... با وایرکات، آشنایی با فرآیند وکیوم بگ جهت هواگیری

Cinque Terre
 (0  (0)

اطلاعات رویدادImage

مکان برگزاری

کارگاه سیمان

Image

تاریخ برگزاری

چهارشنبه

۱۳۹۶ / ۰۶ / ۲۲

Image

تعداد شرکت کنندگان

12 نفر

Image

ساعت برگزاری

12 : 00 - 08 : 30

Image

ارایه دهنده

انجمن علمی برگزارکننده
انجمن علمی دانشکده مهندسی مکانیک

تصاویر رویداد