انجمن علمی دانشکده مهندسی مکانیک


کلاس آموزش نرم افزار Ansys ICEM CFDانسیس یک نرم افزار مهندسی به کمک رایانه (CAE) می‌باشد و از دسته ابزار های تحلیلی است که از روش اجزا محدود (FEM) برای مدل سازی و تحلیل سیال از آن استفاده می‌شود. نرم‌افزار انسیس مهندسین و طراحان را قادر می‌سازد تا به راحتی بهینه‌سازی ساختاری، حرارتی، دینامیکی، تعادل وزنی و عملکردی و همچنین شبیه‌سازی‌های مد ارتعاشی و ضریب اطمینان و ایمنی را در طرح‌هایشان به صورت مرحله به مرحله اعمال کنند.

به دلیل اهمیت ویژه نرم افزار Ansys ICEM CFD برای دانشجویان علاقمند به گرایش سیالات مهندسی مکانیک و همچنین نیاز گسترده تعداد زیادی از دانشجویان جهت فراگیری این نرم افزار برای حل و تحلیل مسائل مرتبط با پروژه پایانی خود، انجمن علمی دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه علم و صنعت ایران اقدام به برگزاری این دوره کرد.

این دوره 28 ساعته که با استقبال دانشجویان همراه بود، در تاریخ 7 مرداد ماه سال 1396 با تدریس مهندس صلواتی برگزار گردید. تدریس با مثال هایی کاربردی شامل تولید شبکه های سازمان یافته و بی سامان بر روی ایرفویل و باله هواپیما، تعیین شرایط مرزی و شبیه سازی مش انجام گرفت.

سرفصل­های دوره به شرح زیر می­باشد:

انواع شبکه، روش تولید شبکه بی­سازمان با الگوریتم­های مختلف، روش تولید شبکه سازمان یافته با استفاده از Multi Block، تولید شبکه بی­سازمان در جریان داخل، تولید شبکه سازمان یافته و انواع آن، ادغام شبکه سازمان یافته و بی­سازمان، تعیین شرایط مرزی و تولید فایل مش.

 

Cinque Terre
 (0  (0)

اطلاعات رویدادImage

مکان برگزاری

دانشکده مکانیک

Image

تاریخ برگزاری

شنبه

۱۳۹۶ / ۰۵ / ۰۷

Image

تعداد شرکت کنندگان

15 نفر

Image

ساعت برگزاری

13 : 00 - 08 : 30

Image

ارایه دهنده

انجمن علمی برگزارکننده
انجمن علمی دانشکده مهندسی مکانیک

تصاویر رویداد