انجمن علمی دانشکده مهندسی خودرو


ورکشاپ یک¬روزه آشنایی با نرم¬افزار CarSimبا پیشرفت در علوم و مهندسی کامپیوتر، نقش ابزارهای شبیه­سازی کامپیوتری در پیشرفت فناوری و توسعه­ی مدل­های بهتر از پدیده­های فیزیکی بسیار پر رنگ و گسترده شده است. نرم­افزار CarSim یکی از این قبیل ابزارهای شبیه­سازی است که به طور تخصصی در رشته مهندسی خودرو و سیستم­های دینامیکی خودرو طراحی و توسعه داده شده است.

انجمن علمی مهندسی خودرو در شروع نیمسال دوم تحصیلی 97-1396 در تاریخ 16 اسفند 1396 ورکشاپ یک­روزه آموزش نرم­افزار CarSim را برگزار کرد. در این ورکشاپ دانشجویان پس از نصب نرم­افزار، با گزینه­ها و نحوه­ی حل مسأله در این نرم­افزار آشنا شدند.

مدرس این ورکشاپ مهندس مجید خیبری حالت­های مختلف شبیه­سازی برای مجموعه­ی سیستم تعلیق و نیز انتخاب گزینه­های سیستم ترمز را گام به گام تشریح کرده و در انتهای هر بخش یک مثال از توضیحات مورد اشاره در بخش قبل برای دانشجویان مطرح کرد، تا آن مثال­­ها را با راهنمایی مدرس برای اجرا توسط کامپیوتر تنظیم و آماده کردند.

این ورکشاپ در روز چهارشنبه مورخه 16 اسفند 1396 از ساعت 9 الی 13 برگزار گردید. این ورکشاپ نکات مطرح در دروس سیستم­های تعلیق و ترمز و دینامیک خودرو را مرور و از آن­ها جهت آماده کردن مقدمات شبیه­سازی و درک گزینه­های موجود استفاده شد. این ورکشاپ آموزشی از جمله مهارت­هایی بود که دکتر مسعود مسیح طهرانی، در درس سیستم­های تعلیق و ترمز به فراگرفتن آن توصیه کردند و استفاده از آن برای

 

انجام برخی موضوعات پروژه پایان­نامه برای دانشجویان مهندسی خودرو ضروری دانسته و این دوره­ی آموزشی را تأیید و توصیه کردند.

این رویداد در سطح دانشکده، به صورت رایگان به میزبانی انجمن علمی دانشکده مهندسی خودرو دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار شد.

هم­چنین اطلاع­رسانی از طریق نصب پوستر در سطح دانشکده، و درج آگهی در کانال ارتباطی انجمن علمی خودرو انجام گردید.


 
Cinque Terre
 (0  (0)

اطلاعات رویدادImage

مکان برگزاری

سالن کنفرانس دانشکده خودرو

Image

تاریخ برگزاری

چهارشنبه

۱۳۹۶ / ۱۲ / ۱۶

Image

تعداد شرکت کنندگان

20 نفر

Image

ساعت برگزاری

12 : 00 - 09 : 00

Image

ارایه دهنده

مهندس مجید خیبری

انجمن علمی برگزارکننده
انجمن علمی دانشکده مهندسی خودرو

تصاویر رویداد