انجمن علمی دانشکده مهندسی خودرو


دوره آموزش عملی کارگاه اتومکانیککارگاه اتومکانیک یا مکانیک خودرو یک دوره ی آموزشی تئوری و عملی کوتاه مدت و فشرده بود که به هدف نزدیک تر شدن دانشجویان مهندسی خودرو با مباحث عملی و کارگاهی در کنار مباحث صرفا تئوری و شبیه سازی برگزار گردید. این دوره از تاریخ سه شنبه30 آبان 96 آغاز شده و هر هفته سه شنبه ها ساعت 15 تا 19 به مدت 4 جلسه برگزار گردید.

 مدرس دوره، آقای مهندس محمد مرادبیگی دارای سابقه طولانی مدت در بحث تئوری و عملی اتومکانیک است و در آموزشگاه های فنی و حرفه ای تدریس می­کند. علاوه بر آن، ایشان دارای یک تعمیرگاه خصوصی برای تعمیرات انواع خودروهای سبک و سنگین است. وی دارای دو مدرک کارشناسی در رشته­های مهندسی مکانیک خودرو و مهندسی مکانیک حرارت و سیالات است.

مباحث تدریس شده در این کارگاه عبارتند از: آشنایی با کلیات مکانیک و دینامیک خودرو و انواع سیستم های خودرو شامل 1.شاسی و بدنه، 2.موتور احتراق داخلی و زیر مجموعه ها، 3.سیستم انتقال قدرت و 4. سیستم چرخ ترمز و فرمان. در جلسه اول موتور احتراق داخلی خودروی پژو 405 و پراید باز و بسته و تمام متعلقات آن با چگونگی کار هر قسمت توضیح داده شد. در جلسات بعدی به تشریح مدار روغنکاری، مدار خنک کاری، انواع پمپ های روغن و آب و نیز قطعات برقی خودرو با جزئیات تشریح و باز و بسته گردید.

طبق نظر سنجی مستمر، دانشجویان از زمان و مکان برگزاری، هزینه و نحوه­ی تدریس و مباحث آموزشی راضی بودند. با توجه به نیاز دانشجویان دانشکده و استقبال صورت گرفته، انجمن علمی خودرو قصد دارد در برنامه های بعدی دوره های تخصصی و مفصل تری را در این زمینه برگزار کند.

این برنامه در روز سه­شنبه مورخه 30 آبان ماه 1396 آغاز و پس از برگزاری 4 جلسه 4 ساعته در روز سه­شنبه 21 آذر ماه 1396 به پایان رسید.

این رویداد به میزبانی انجمن علمی دانشکده مهندسی خودرو دانشگاه علم و صنعت ایران در محل کارگاه­های طبقه همکف پژوهشکده مهندسی خودرو برگزار شد. سطح گستردگی برنامه در سطح دانشگاه بود و هزینه ثبت نام در این دوره آموزشی، 50 هزار تومان برای هر شرکت کننده در نظر گرفته شده بود.

هم­چنین اطلاع­رسانی از طریق نصب پوستر در سطح دانشکده و دانشگاه، و درج آگهی در کانال ارتباطی انجمن علمی خودرو انجام گردید.

 

 

 

Cinque Terre
 (0  (0)

اطلاعات رویدادImage

مکان برگزاری

کارگاه‌های طبقه همکف پژوهشکده مهندسی خودرو

Image

تاریخ برگزاری

سه شنبه

۱۳۹۶ / ۰۸ / ۳۰

Image

تعداد شرکت کنندگان

7 نفر

Image

ساعت برگزاری

18 : 00 - 09 : 45

Image

ارایه دهنده

آقای مهندس محمد مرادبیگی

انجمن علمی برگزارکننده
انجمن علمی دانشکده مهندسی خودرو

سخنران
تصاویر رویداد