انجمن علمی دانشکده مهندسی عمران


سمینار آشنایی با فناوری نانو و کاربردهای آن در عمران  فناوری نانو، نانوفناوری یا نانوتکنولوژی رشته‌ای از دانش کاربردی و فناوری است که جستارهای گسترده‌ای را پوشش می‌دهد. موضوع اصلی آن نیز مهار ماده یا دستگاه‌های در ابعاد کمتر از یک میکرومتر، معمولاً حدود ۱ تا ۱۰۰ نانومتر است. در واقع نانو تکنولوژی فهم و به کارگیری خواص جدیدی از مواد و سیستمهایی در این ابعاد است که اثرات فیزیکی جدیدی عمدتاً متأثر از غلبه خواص کوانتومی بر خواص کلاسیک از خود نشان می‌دهند. فناوری نانو موج چهارم انقلاب صنعتی، پدیده‌ای عظیم است که در تمامی گرایش‌های علمی راه یافته واز فناوریهای نوینی است که با سرعت هرچه تمام تر درحال توسعه می‌باشد.

  با توجه به لزوم کسب دانش لازم در این زمینه توسط دانشجویان رشته‌های مهندسی به خصوص در رشته‌ مهندسی عمران، انجمن علمی دانشکده‌ مهندسی عمران دانشگاه علم و صنعت ایران سمینار آشنایی با فناوری نانو و کاربردهای آن در عمران، معماری و شهرسازی را برگزار نمود.

  سمینار یاد شده با حضور جناب آقای مهندس هومن بخشی در روز دوشنبه مورخ 24 مهرماه از ساعت 12 الی 14:30 برگزار گردید که دانشجویان اطلاعات بسیار ارزنده‌ای را کسب نموده و با فضای کاربرد در عمران آشنایی بیشتری پیدا کردند.

  امید است که این سمینار برای دانشجویان مفید واقع شده باشد.

Cinque Terre
 (0  (0)

اطلاعات رویدادImage

مکان برگزاری

آمفی تئاتر دانشکده عمران

Image

تاریخ برگزاری

دوشنبه

۱۳۹۶ / ۰۷ / ۲۴

Image

تعداد شرکت کنندگان

100 نفر

Image

ساعت برگزاری

14 : 00 - 12 : 00

Image

ارایه دهنده

آقای مهندس هومن بخشی

انجمن علمی برگزارکننده
انجمن علمی دانشکده مهندسی عمران

تصاویر رویداد