انجمن علمی دانشکده مهندسی عمران


بازدید از شهر تاریخی کاشان  کاشان، با قدمت 7000 سال شهرنشینی، یکی از قدیمی ترین شهرهای ایران و مهد سازه های اصیل معماری ایرانی-اسلامی است. کاشان همانند دیگر شهرهای قدیمی ایران معماری سنتی شهری ‌اش را تا اوایل قرن بیستم حفظ کرده بود؛ این چینش سنتی که در دوره‌های سلجوقی و صفوی شکل گرفته بود و تا دوران قاجار ادامه یافته بود، در دوره پهلوی و به ویژه نیمه دوم قرن بیستم به شدت تغییر یافت. از بناهای تاریخی مهم کاشان که هنوز استوار مانده‌اند یا آثارشان پابرجاست که سعی شد در این بازدید یک روزه دیدن شود می‌توان به مناره زین الدین، آرامگاه سلطان عطابخش، مسجد عمادی (مسجد میرعماد)، مسجد جامع، مدرسه سلطانی، مسجد آقابزرگ، قلعه جلالی، حمام سلطان امیراحمد و کاروان سرای امین الدوله اشاره کرد،

با توجه به درخواست استاد درس طراحی معماری و شهرسازی و لزوم آشنایی دانشجویان با کارهای میدانی به منظور درک بهتر دروس تئوری و هم چنین یادگیری نکات کلیدی، انجمن علمی دانشکده‌ مهندسی عمران دانشگاه علم و صنعت ایران اقدام به برگزاری بازدید از شهر کاشان نمود.

بازدید یادشده در روز جمعه مورخ 28/7/96 از ساعت 6 الی 21 با حضور جناب آقای دکتر حمزه نژاد، عضو هیئت علمی دانشکده معماری، برگزار گردید که امید است برای دانشجویان مفید واقع شده باشد و بتوانیم با تداوم برنامه هایی ار این قبیل سهمی در پیشرفت دانشجویان داشته باشیم.

Cinque Terre
 (0  (0)

اطلاعات رویدادImage

مکان برگزاری

کاشان

Image

تاریخ برگزاری

جمعه

۱۳۹۶ / ۰۷ / ۲۸

Image

تعداد شرکت کنندگان

50 نفر

Image

ساعت برگزاری

21 : 00 - 06 : 00

Image

ارایه دهنده

انجمن علمی برگزارکننده
انجمن علمی دانشکده مهندسی عمران

تصاویر رویداد