انجمن علمی دانشکده مهندسی راه آهن


انجمن علمی دانشکده مهندسی راه آهن دومین روز همایش علم ایران و آلمان را برگزار کردانجمن علمی دانشکده مهندسی راه /آهن دومین روز همایش علم ایران و آلمان را برگزار کرد :

توسعه صنعت و افزایش سهم حمل ‌ونقل ریلی در جابه‌جایی‌ های کشور که در چشم‌انداز توسعه ایران بر آن تاکید شده، مسئولیت دشواری بر دوش مسئولان و برنامه‌ریزان این حوزه گذاشته است؛ آن ها باید در عین استفاده از تجربه‌های کشورهای توسعه‌ یافته در صنعت ریلی، از تولید داخلی هم حمایت کرده و در زمینه توانمند سازی شرکت‌های داخلی تلاش کنند.

در این زمینه، ایجاد تعامل با کشورهای صاحب صنعت و پیشرفته و همکاری‌ های مبتنی بر انتقال دانش فنی، یکی از راهکارهای پیش رو است که در دستور کار دولت نیز قرار دارد. در دولت یازدهم، به ‌ویژه پس از اجرای برجام، رفت و آمد هیات‌های ایرانی به خارج و برعکس، در حوزه ریلی افزایش یافته و در این میان، آلمان به‌ عنوان یکی از کشورهای صاحب‌نام در صنعت ریلی، جایگاه ویژه‌ای در تلاش مسئولان برای ایجاد همکاری ‌ها در این صنعت داشته است .

به همین منظور انجمن علمی دانشکده مهندسی راه آهن با همکاری دانشکده ، دومین روز این همایش را در روز چهارشنبه ۹/۱۲/۱۳۹۶ از ساعت ۱۴:۳۰ الی ۱۷:۰۰ آمفی تئاتر دانشکده مهندسی راه آهن برگزار کرد.

در ابتدای همایش، آیاتی از قرآن کریم تلاوت و سپس سرود ملی در سالن پخش شد.

دکتر ملودی خادم ثامنی پس از بیان مقدماتی در رابطه با این همایش، ارائه دهنده ی این همایش،Mr.Bjorn Silberberg را که برای ارائه به روی سن آمدند معرفی کردند .

ایشان برای علاقمندان به دانش صنعت ریلی و آشنا به این صنعت از کسب و کار در حوزه ی خطوط ریلی و از اهمیت این حوزه در کشور آلمان صحبت و با پیوند دانش ایران و آلمان اظهار امیدواری کردند.

جلسه ی پرسش و پاسخ در خصوص ارائه ی ایشان در انتهای برنامه انجام شد . البته برای حاضرینی که به زبان انگلیسی مسلط نبودند ، از مترجم های متخصص در زمینه ی ریلی دعوت به عمل آمده بود.

در اتمام برنامه سرتیفیکیت مخصوص همایش به شرکت کنندگان اهدا شد و از آن ها پذیرایی به عمل آمد.

روابط دو کشور ایران و آلمان، در زمینه‌های علوم، آموزش و بخصوص همکاری‌های فنی و حرفه‌ای پیشینه‌ای صد ساله داشته است. زمانی که آلمانی‌ها و ایرانی‌ها مشترکا اولین مرکز فنی حرفه‌ای را راه‌اندازی کرده‌اند، از آن زمان یکی از ارکان مهم همکاری‌های دو کشور بوده است.

امید است این همکاری و تبادل اطلاعات علمی و فنی ادامه دار بوده و انجمن علمی دانشکده مهندسی راه آهن گامی برای این همکاری برداشته باشد.

Cinque Terre
 (0  (0)

اطلاعات رویدادImage

مکان برگزاری

دانشکده ی مهندسی راه آهن

Image

تاریخ برگزاری

چهارشنبه

۱۳۹۶ / ۱۲ / ۰۹

Image

تعداد شرکت کنندگان

100 نفر

Image

ساعت برگزاری

17 : 00 - 14 : 30

Image

ارایه دهنده

Mr.Bjorn Silberberg

انجمن علمی برگزارکننده
انجمن علمی دانشکده مهندسی راه آهن

تصاویر رویداد