انجمن علمی دانشکده ریاضی


سمینار Big dataانجمن علمی دانشکده ریاضی یک سمینار آموزشی Big Data برای علاقه‏ مندان برگزار نمود.

داده‏ های بزرگ یا عظیم داده ترجمه ‏ی اصطلاح Big Data می ‏باشد که معمولا به مجموعه از داده‏ ها اطلاق می ‏شود که اندازه ‏ی آن‏ ها فراتر از حدی است که با نرم‏ فزارهای معمول بتوان آن‏ها را در یک زمان معقول اخذ، دقیق ‏سازی، مدیریت و پردازش کرد.

داده ‏های بزرگ مجموع ه‏ای از تکنیک‏ ها و تاکتیک‏ هایی است که نیازمند شکل جدیدی از یکپارچگی هستند تا بتوانند ارزش‏ های بزرگی را که در مجموعه‏ های بزرگ، وسیع، پیچیده و متنوع داده پنهان شده ‏اند، آشکار سازند.

هدف از یادگیری Big Data به کارگیری زیرساخت‏ های Big Data با توجه به رشد روز افزون داده‏ ها و نیاز به بهره‏ برداری و تحلیل از این داده‏ ها است.

دکتر احسان محبیان‏ فر دارای دکترای ریاضی مالی از دانشگاه علم و صنعت و همچنین مدر کارگاه‏ های یادگیری ماشین و سرپرست تیم تخصصی Fintech شرکت تحلیلگران داده‏ های عظیم پیشگام سخنرانان سمینار آموزشی Big Data می ‏باشند که در قسمت اول سمینار سخنرانی نمودند، همچنین دکتر علی درستکار دارای دکترای HPC و Cloud Counting از دانشگاه اوپسالا سوئد و همچنین طراح نرم‏ افزار شرکت AF سوئد و سرپرست تیم تخصصی IT شرکت تحلیلگران داده‏ های عظیم پیشگام در قسمت دوم سمینار از طریق skype برای حضار سخنرانی نمودند.

در پایان این سمینار به شرکت‏ کنندگان گواهی معتبر اعطا می‏گردد.

در این سمینار دانشجویان دانشگاه علم و صنعت و همچنین دانشجویان سایر دانشگاه ‏ها شرکت کردند.

این سمینار پنج‏شنبه 25 آبان از ساعت 9 الی 13 در ساختمان علوم پایه، آمفی‏ تئاتر دکتر حسنی برگزار شد.

Cinque Terre
 (0  (0)

اطلاعات رویدادImage

مکان برگزاری

آمفی تئاتر دکتر حسنی

Image

تاریخ برگزاری

پنجشنبه

۱۳۹۶ / ۰۸ / ۲۵

Image

تعداد شرکت کنندگان

25 نفر

Image

ساعت برگزاری

13 : 00 - 09 : 00

Image

ارایه دهنده

دکتر احسان محبیان فر-دکتر علی درستکار

انجمن علمی برگزارکننده
انجمن علمی دانشکده ریاضی

تصاویر رویداد