انجمن علمی دانشکده‌ی کامپیوتر


کارگاه طراحی و توسعه‌ی ربات تلگرامربات‌های تلگرام، ربات‌هایی هستند که برخی خدمات را به صورت خودکار برای مخاطب به ازای ارسال درخواست فراهم می‌کنند. ربات تلگرام مانند یک حساب کاربری میتواند رابطه 2 طرفه با مخاطب شما داشته باشد و به پیامها و دستورات مختلف کاربر در هر ساعت و روزی دریافت کرده و به آنها پاسخ دهد. شما می توانید در ربات خود دستورات مختلفی مشخص کنید و برای هر کدام جواب مناسب را تعیین نمایید. هزینه ساخت یک ربات نسبت به سایت کمتر است و چون روی تلگرام قرار دارد دسترسی به آن برای کاربران ساده تر می شود.

با استفاده از این رباتها بدون نیاز به حضور نیروی انسانی و در هر ساعتی از شبانه روز میتوان به درخواستهای مختلف کاربران پاسخ مناسب داد. برای مثال رباتی برای نمایش موجودی انبار به مشتریان یا نمایندگان فروش یا رباتی برای ثبت سفارش کالا یا مشاهده کالاهای موجود در یک فروشگاه. در ربات مانند سایت میتوان برای کاربرهای مختلف سطح دسترسی تعیین کرد تا هر کاربر فقط اطلاعات مشخص در سطح دسترسی خود را دریافت کند برای مثال از تعداد موجودی کالاها در انبار فقط نمایندههای مجاز فروش اطلاع پیدا کنند.

از آنجاییکه تلگرام جزو محبوبترین و در دسترسترین برنامههای موجود است و بر روی تمامی سیستم عاملها و دستگاههای مختلف مثل اندروید، ویندوز، IOS  و ...  کار میکند با داشتن یک ربات مرتبط با کسب و کار خود میتوانید با مجموعهای از مخاطبان به راحتی ارتباط برقرار کنید.

در واقع میتوان گفت که ربات تلگرام میتواند هر کاربردی داشته باشد. نحوه استفاده از آنها به خلاقیت شما و برنامههایی که برای آن تعریف میکنید بستگی دارد.

با توجه به کاربردهای فراوان و همچنین محبوبیت شبکهی اجتماعی تلگرام، انجمن علمی مهندسی کامپیوتر کارگاه طراحی و توسعه رباتهای تلگرام با زبان پایتون را در تاریخ 3 اردیبهشت 1397 و در ساعات 13 الی 15 در کلاس 114 دانشکدهی کامپیوتر برگزار نمود. شایان ذکر است که شرکتکنندگان پس از شرکت در این کارگاه قادر به ساخت و راهاندازی ربات شخصی و یا اطلاع رسانی خود بودند. همچنین هزینهی شرکت در این کارگاه برای دانشجویان دانشگاه علم و صنعت ایران رایگان بود.

 این کارگاه آموزشی با تدریس ایمان شفیعی، طراح و توسعه دهندهی رباتهای تلگرام و دانشجوی کارشناسی دانشکدهی کامپیوتر دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار شد.

Cinque Terre
 (0  (0)

اطلاعات رویدادImage

مکان برگزاری

کلاس 113 دانشکده کامپیوتر

Image

تاریخ برگزاری

دوشنبه

۱۳۹۷ / ۰۲ / ۰۳

Image

تعداد شرکت کنندگان

23 نفر

Image

ساعت برگزاری

14 : 30 - 13 : 00

Image

ارایه دهنده

ایمان شفیعی

انجمن علمی برگزارکننده
انجمن علمی دانشکده‌ی کامپیوتر

سخنران
تصاویر رویداد