انجمن علمی دانشکده‌ی کامپیوتر


کارگاه آموزشی فلسکطراحی و ساخت یک وب‌اپلیکیشن مستلزم استفاده از تکنولوژی‌ها و ابزارهای مختلف است. از دستکاری در دیتابیس‌ها گرفته تا عملیات سمت سرور و سمت کاربر، باید همه به صورت دقیق انجام شود تا بتوان نتیجه را دید. قبل از شروع هر پروژه‌ای باید ساختار کلی پروژه در بیاید که می‌توان گفت یک کار طاقت‌فرسا و زمان‌بر است. استفاده از یک Framewrok میتواند سرعت شما را افزایش دهد و کار توسعه را برای شما آسان‌تر کند.

Flask یک چارچوب وب ساده و سبک و در عین حال قدرت‌مند برای زبان برنامه‌نویسی پایتون است.  فلسک عموماً به عنوان یک ریزچارچوب شناخته می‌شود به این معنی که خصوصیاتی نظیر نگاشت شیء-رابطه‌ای، اعتبارسنجی فرم‌ها و دیگر ویژگی‌هایی که در چارچوب‌های بزرگ‌تر مانند جنگو یافت می‌شوند را ندارد؛ اما در عوض دستِ توسعه‌دهنده را برای اعمال پیاده‌سازی مورد نظرش کاملاً باز می‌گذارد و در کنار آن امکان گسترش به وسیلهی تعداد زیادی افزونه‌های طرف سوم را داراست.

برخی ویژگی‌ها و کارکردهای فلسک عبارتند از:

  • دریافت اطلاعات از کاربر
  • مدیریت بارگذاری پرونده‌ها
  • مدیریت خطاها
  • ذخیره‌سازی اطلاعات و خطاهای مرتبط با وب‌گاه
  • تعامل با نرم‌افزارهای کارساز وب دیگر

با توجه به ویژگیهای ذکر شده، یادگیری و تسلط بر این مهارت برای دانشجویان رشتهی کامپیوتر امری ضروری بشمار میرود. لذا انجمن علمی کامپیوتر دانشگاه علم و صنعت ایران کارگاه آموزشی فلسک را در روزهای چهارشنبه 29 فروردین 1397 و 5 اردیبهشت 1397 در دو جلسه برگزار نمود. این کارگاه آموزشی در ساعات 12:00 الی 15:00 در کلاس 113 دانشکدهی کامپیوتر برگزار شد.

مدرس این کارگاه آموزشی سالار نصیری، توسعه‌دهنده‌ی وب و دانشجوی کارشناسی کامپیوتر دانشگاه علم و صنعت بودند که از تجربهی قابل قبولی در طراحی و توسعه با استفاده از این فریمورک برخوردارند.

 

 

Cinque Terre
 (0  (0)

اطلاعات رویدادImage

مکان برگزاری

کلاس 120دانشکده‌ی کامپیوتر

Image

تاریخ برگزاری

چهارشنبه

۱۳۹۷ / ۰۱ / ۲۹

Image

تعداد شرکت کنندگان

20 نفر

Image

ساعت برگزاری

15 : 00 - 12 : 00

Image

ارایه دهنده

مهندس سالار نصیری

انجمن علمی برگزارکننده
انجمن علمی دانشکده‌ی کامپیوتر

سخنران
تصاویر رویداد