انجمن علمی دانشکده‌ی کامپیوتر


کارگاه آموزش مقدماتی اردویینوآردوئینو در سال 2005 معرفی شد. با توجه به تغییراتی که آردوئینو در استفاده از میکروکنترلرهای AVR ایجاد کرده بود به سرعت توانست مهندسین را برای جایگزینی آنها به جای میکروکنترلرهای سنتی قانع کند. عدم نیاز به پروگرامر، زبان برنامه نویسی مناسب، سادگی در طراحی، قابلیت اطمینان بالا، دوام و قیمت مناسب آردوئینوها را به سرعت از سایر میکروکنترلرها متمایز کرد.

توسعه آردوئینو در سالهای بعد و گسترش مدارات مبتنی بر آردوئینو (که شیلد نام دارند) باعث شد محققین با اطمینان خاطر از آنها در پروژه های مختلف استفاده کنند که نتیجه آن رشد چشمگیر منابع و کتب مربوط به آردوئینو در طی چند سال اخیر شد. به شکلی که سایت های بزرگی مانندInstructable بخش عظیمی از داده های خود را به آردوئینو تخصیص دهند. نتیجتاً این منابع عظیم میتوانند به عنوان چراغ راهی برای علاقه مندان به طراحی مدارات پیشرفته مبتنی بر میکروکنترلرها باشد.

انجمن علمی مهندسی کامپیوتر دانشگاه علم و صنعت ایران کارگاه آموزش مقدماتی اردویینو را در روز چهارشنبه 16 اسفند 1396 در دانشکده مهندسی کامپیوتر و در ساعات 9 الی 13 برگزار نمود.

کورش حسینی منجزی، دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی برق-الکترونیک از دانشگاه علم و صنعت ایران می باشد. وی دانشجوی ممتاز دوره کارشناسی مهندسی برق-الکترونیک دانشگاه علم وصنعت ایران بوده و از سال 1393 کار با میکروکنترلرهای آردوئینو را شروع کرد. در طی این سال ها وی با گروههای مختلفی به عنوان تکنسین مهندس برق در طراحی مدارات دیجیتال مبتنی بر میکروکنترلرها همکاری کرده است. وی توانسته در این سالها پروژه های مختلفی در حوزه آردوئینو انجام بدهد و جوایز مختلفی از جشنواره های داخلی و بین المللی به دست بیاورد. وی هم اکنون در حال تحقیق بر سیستم های خبره خانه هوشمند با پیاده سازی آنها مبتنی بر آردوئینو و محاسبات ابری است.

هدف از این کارگاه آشنا کردن شرکت کنندگان با میکروکنترلرهای آردوئینو، شروع کد نویسی با میکروکنترلر آردوئینو و آموزش قدمها و مباحث اولیه در ارتباط با آردوئینو است. در پایان کارگاه، شرکت کنندگان توانستند پروژه های ابتدایی مربوط به آردوئینو را پیاده سازی کنند و مسیر آنها برای یادگیری مباحث پیشرفتهتر که لازمه ورود به بازار کار و طراحی سیستم های پیچیده است، آسان تر شد.

سرفصل های دوره عبارتند از:

  • آشنایی با انواع بردهای آردوئینو
  • شروع برنامه نویسی با آردوئینو
  • آشنایی با ورودی و خروجی های دیجیتال
  • PWM
  • آشنایی با ورودی های آنالوگ
  • ارتباط سریال
  • نمایشگرها

 

Cinque Terre
 (0  (0)

اطلاعات رویدادImage

مکان برگزاری

کلاس 119 دانشکده‌ی کامپیوتر

Image

تاریخ برگزاری

چهارشنبه

۱۳۹۶ / ۱۲ / ۱۶

Image

تعداد شرکت کنندگان

5 نفر

Image

ساعت برگزاری

13 : 00 - 09 : 00

Image

ارایه دهنده

مهندس کوروش حسینی منجزی

انجمن علمی برگزارکننده
انجمن علمی دانشکده‌ی کامپیوتر

سخنران
تصاویر رویداد