انجمن علمی دانشکده‌ی کامپیوتر


کنفرانس مدیریت منابع در سیستم های پردازش ابری و داده انبوهپردازش ابری یک تغییر پارادایم در پردازش است که خدمات بر اساس تقاضا و مقرون به صرفه ارایه میشود. این خدمات اغلب مجازی هستند و میتوانند نیازهای محاسباتی تحلیل دادههای بزرگ را فراهم کنند. درخواست روزافزون برای استفاده از خدمات ابری از بسیاری از زمینهها وجود دارد از جمله بهداشت، حمل و نقل، انرژی و تولید. با این حال، منابع ابری محدود میباشند و استفاده کارآمد از آنها يک چالش است که مدیریت منابع ابری را در قلب فرایند تصمیم گیری برای پروایدرهای ابری قرار میدهد.

انجمن علمی دانشکده کامپیوتر، این سمینار را در تاریخ 18 دی 1396 در ساعات 13 الی 15 با حضور دکتر لنا مشایخی، محقق و استاد دانشگاه دلور، در دانشکده کامپیوتر دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار نمود.

 در این سمینار ابتدا در مورد طراحی مکانیزم های بهینه و تقریبی برای تولید، تخصیص و قیمت گذاری ماشینهای مجازی صحبت شد. سپس در مورد طراحی الگوریتم زمانبندی انرژی آگاه کارهای MapReduce برای برنامههای داده انبوه صحبت شد.

از آنجایی که پردازش ابری و مدیریت منابع از مباحث پرکاربرد و بروز در رشتهی کامپیوتر میباشند، این سمینار با استقبال گستره علاقهمندان به این مباحث روبهرو گردید.

Cinque Terre
 (0  (0)

اطلاعات رویدادImage

مکان برگزاری

اتاق دفاعیه دکترا دانشکده‌ی مهندسی کامپیوتر

Image

تاریخ برگزاری

دوشنبه

۱۳۹۶ / ۱۰ / ۱۸

Image

تعداد شرکت کنندگان

25 نفر

Image

ساعت برگزاری

15 : 00 - 13 : 00

Image

ارایه دهنده

دکتر لنا مشایخی

انجمن علمی برگزارکننده
انجمن علمی دانشکده‌ی کامپیوتر

سخنران
تصاویر رویداد