انجمن علمی دانشکده‌ی کامپیوتر


کارگاه آموزشی اردویینوآردوینو یک پلتفرم اوپن سورس الکترونیک است. بدین معنی که نرم‌افزار و طرح سخت‌افزار آن به صورت آزاد در اختیار تمام افراد قرار گرفته و افراد می‌توانند به وسیله‌ی آن پروژه‌های الکترونیکی خود را به سادگی انجام دهند. اوپن سورس و رایگان بودن پلتفرم آردوینو باعث شده تا میلیون‌ها نفر در سراسر جهان از این پلتفرم استفاده نمایند و روز به روز بیشتر آن را توسعه دهند.

با استفاده از آردوینو به سادگی می‌توان پروژه‌های اینترنت اشیا را پیاده‌سازی کرد. از آنجایی که امروزه اینترنت اشیا یکی از زمینه‌های مهم و پرکاربرد برای دانشجویان کامپیوتر و برق محسوب میشود، انجمن علمی کامپیوتر کارگاه آموزشی اردوینو را در روز سه‌شنبه 9/8/1396 در ساعات 16:30 الی 19 با همکاری انجمن IEEE دانشگاه علم و صنعت برگزار نمود. قطعه الکترونیکی مورد استفاده در این پلتفرم نیز در اختیار شرکت‌کنندگان قرار گرفت تا دانشجویان بتوانند بصورت عملی و کاربردی نیز با طرز کار این پلتفرم آشنا شوند.

از جمله مباحث مطرح شده در این کارگاه میتوان به معرفی پورت‌های ورودی و خروجی، چگونگی استفاده از تایمر، نحوه استفاده از ماژول wifi و ... اشاره کرد.

Cinque Terre
 (0  (0)

اطلاعات رویدادImage

مکان برگزاری

دفتر انجمن علمی دانشکده کامپیوتر

Image

تاریخ برگزاری

سه شنبه

۱۳۹۶ / ۰۸ / ۰۹

Image

تعداد شرکت کنندگان

5 نفر

Image

ساعت برگزاری

19 : 00 - 16 : 30

Image

ارایه دهنده

امیررضا نجفی

انجمن علمی برگزارکننده
انجمن علمی دانشکده‌ی کامپیوتر

سخنران
تصاویر رویداد