انجمن علمی دانشکده‌ی کامپیوتر


نخستین دوره مسابقات چالش اینترت اشیامسابقات چالش اینترنت اشیا تلاشی‌ست برای حل بخشی از مشکلات جامعه و بازارکار. برگزارکنندگان با گرد هم‌ آوردن تجربه‌ی صنعت‌گران، دانش دانشگاهیان و توانمدسازی از طریق سرمایه‌گذاران، در تلاش‌اند تا فضای کاری برای دانشجویان مستعد ایجاد کنند. دانشجویان در این رویداد آموخته‌هایی در حوزه‌های مختلف برای ورود به بازار کار کسب مینمایند.

بخش های برگزار شده در این مسابقه شامل بخش کلاس‌های آموزشی، مسابقه انتخابی، مرحله‌ی ساخت و در نهایت مسابقه حضوری بوده‌است.

بخش‌های آموزشی مسابقه‌ی چالش اینترنت اشیا:

  1. معرفی اینترنت اشیا و افتتاحیه:

در نیم روز اول مراسم افتتاحیه برگزار شده و به صورت کلی صحبت های اولیه در مورد IoT مطرح گردید.

  1. کاربرد و تجارت اینترنت اشیا:

در این بخش از دوره که مدت زمان آن حدود 1 روز بود دانشجویان با کسب کار ها در حوزه‌ی اینترنت اشیا آشنا شده و موضوع اصلی Challenge که دانشجویان باید ایده‌ی خود را در راستای آن ارائه کرده و بسازند به بحث گذاشته شد.

  1. پلتفرم:

پس از اینکه دانشجویان بحث های مربوط به کسب و کار را فرا گرفتند بحث در مورد پلتفرم های اینترنت اشیا مطرح شد، دانشجویان به پلتفرم ها و بحث های مربوط به سرور در یک کسب و کار IoT آشنا شده و توانایی استفاده از آن را فرا میگیرند. طول این دوره 1.5 روز بود.

4) ارتباط و دستگاه های اینترنت اشیا:

در این بخش دانشجویان بسته به سطح علمی کل دوره ( که از روی رزومه ای که در روز افتتاحیه از دانشجویان گرفته شده استخراج شده است) در حوزه‌ی ارتباطات بی سیم و دستگاه های اینترنت اشیا اطلاعات کسب کردند و ساخت و ارتباط این دستگاه ها را به صورت ابتدایی فرا گرفتند. در این مدت کارگاه های عملی برای دانشجویان در نظر گرفته شده بود تا آموخته های خود را به صورت عملی پیاده سازی کنند. مدت زمان این دوره 2 روز در نظر گرفته شده بود.

5) مسابقه ی تایید صلاحیت:

در یک رویداد دو روزه تیم ها با چالش های عملی مواجه شدند که باید با توجه به آموخته های خود دستگاه هایی برای آنها طراحی و پیاده سازی میکردند. سوالات به صورت استاندارد بوده و جواب آنها عملکردی خاص برای ورودی و شرایطی خاص است. در این مرحله تیم هایی که امتیاز لازم را کسب کنند به مرحله ایده پردازی و ساخت پروتوتایپ ایده راه پیدا میکنند.

دوره‌های آموزشی و تایید صلاحیت از تاریخ 11 الی 17 شهریور ماه 96 در دانشکده برق دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار شده و اختتامیه این دوره از مسابقات که شامل ارائه تیم ها در مقابل داوران و‌ سرمایه گذاران بود در تاریخ 12 مهر ماه برگزار شد.

Cinque Terre
 (0  (0)

اطلاعات رویدادImage

مکان برگزاری

دانشکده برق دانشگاه علم و صنعت ایران

Image

تاریخ برگزاری

شنبه

۱۳۹۶ / ۰۶ / ۱۱

Image

تعداد شرکت کنندگان

100 نفر

Image

ساعت برگزاری

15 : 00 - 09 : 00

Image

ارایه دهنده

انجمن علمی برگزارکننده
انجمن علمی دانشکده‌ی کامپیوتر

تصاویر رویداد