انجمن علمی دانشکده‌ی کامپیوتر


دوره آموزش پردازش تصویرپردازش تصویر یکی از مسایل مهم در هوش مصنوعی می‌باشد که با پردازش سیگنال دیجیتال که نماینده تصاویر برداشته شده با دوربین دیجیتال هستند سر و کار دارد. برای نمونه در پزشکی برای تعبیر آسان‌تر تصاویر اشعه ایکس یا سایر تصاویر پزشکی، سطوح شدت روشنایی را با رنگ، نشانه گذاری می‌کنند. کاربردهای موفق دیگری از پردازش تصویر را میتوان در نجوم، زیست شناسی، صنعت و پزشکی هسته‌ای بیان کرد.

پردازش تصویر اساسا شامل سه مرحله است : گرفتن تصویر با اسکنرهای نوری و یا دوربین ها و حسگرهای دیجیتال، تجزیه و تحلیل تصویر که شامل فشرده سازی اطلاعات، بهبود تصویر و تشخیص الگو ها است و آخرین مرحله خروجی است که می‌تواند تصویر یا گزارش باشد که از نتیجه تجزیه تحلیل تصویر حاصل شده است.

با توجه به اهمیت پردازش تصویر در صنعت کامپیوتر کشور و همچنین نیاز به افرادی با مهارت بالا در این زمینه، انجمن علمی کامپیوتر تصمیم به برگزاری دوره آموزشی پردازش تصویر نمود. این دوره در روزهای سه شنبه و در ساعات 17 الی 19 در کلاس 120- دانشکده کامپیوتر برگزار گردید. از جمله سرفصل های تدریس شده در این دوره میتوان به آشنایی با مبانی پردازش تصویر و کاربرد های آن، معرفی ابزارهای پردازش تصویر، توصیف گرهای تصویر، دسته بندی تصاویر، فیلترگذاری در حوزه مکان، فیلترگذاری در حوزه فرکانس،عملگرهای مورفولوژی، لبه یابی و قطعه بندی تصاویر و ... اشاره نمود.

Cinque Terre
 (0  (0)

اطلاعات رویدادImage

مکان برگزاری

کلاس 119 دانشکده‌ی کامپیوتر

Image

تاریخ برگزاری

سه شنبه

۱۳۹۶ / ۰۶ / ۱۴

Image

تعداد شرکت کنندگان

25 نفر

Image

ساعت برگزاری

19 : 00 - 17 : 00

Image

ارایه دهنده

مهندس حامد فیاض

انجمن علمی برگزارکننده
انجمن علمی دانشکده‌ی کامپیوتر

سخنران
تصاویر رویداد