انجمن علمی دانشکده‌ی کامپیوتر


کارگاه آماده سازی و انتقال محتوای چندرسانه‌ای فرآیندها و چالش هااستفاده از رسانه‌های مختلف مانند متن، طراحی، گرافیک، عکس، صدا، ویدئو، انیمیشن و ... در کنار یکدیگر جهت انتقال بهتر پیام را چند رسانه ‌ای گویند، که در مقابل برنامه‌های صرفاً متنی به کار می‌رود. در چنین برنامه‌هایی تا حد امکان از متن کمتر استفاده شده و بار اصلی انتقال پیام بر عهده سایر رسانه‌های تصویری یا صوتی قرار می‌گیرد.

در این سخنرانی، چرخه‌ی حیات ارائه خدمت انتقال محتوای چند رسانه ای از ابتدا (بارگزاری محتوا) تا انتها (پخش بر روی صفحه نمایش دستگاه دریافت کننده) مورد بررسی قرارگرفته است. در هر قسمت از چرخه حیات این خدمت، فرایندهای مورد استفاده در صنعت مورد بررسی قرار گرفته و چالش های موجود برشمرده می شود. سپس راه حل های تحقیقاتی پیشنهاد شده برای رفع این چالش ها و میزان تطبیق پذیری آنها با شرایط دنیای واقعی مورد بحث قرار می گیرد. در این سخنرانی تلاش بر آن بوده که صورت مساله و راه حل ها حتی الامکان با پروژه های موفق کنونی اجرا شده در ایران و هم چنین پروژه ملی خدمات صوتی و تصویری فراگیر (IPTV) تطبیق داده شود.

انجمن علمی کامپیوتر این سخنرانی را با هدف ارائه ترکیبی از دانسته های صنعتی و تحقیقاتی، به گونه ای که مخاطبین در پایان جلسه با مفاهیم اولیه، فرصت های فناورانه و چالش های تحقیقاتی مرتبط با آماده سازی و انتقال محتوای چند رسانه ای بر بستر شبکه های آی پی آشنا شوند برگزار نمود که مورد استقبال گسترده‌ی دانشجویان علاقه‌مند به این موضوع قرار گرفت. این سخنرانی در روز دوشنبه، اول خرداد ماه در دانشکده‌ی کامپیوتر علم و صنعت و به سخنرانی دکتر ذاکری نسب، از توسعه دهندگان شرکت گوگل، برگزار شد.

Cinque Terre
 (0  (0)

اطلاعات رویدادImage

مکان برگزاری

کلاس 113 دانشکده کامپیوتر

Image

تاریخ برگزاری

دوشنبه

۱۳۹۶ / ۰۳ / ۰۱

Image

تعداد شرکت کنندگان

20 نفر

Image

ساعت برگزاری

15 : 00 - 13 : 00

Image

ارایه دهنده

دکتر ذاکری نسب

انجمن علمی برگزارکننده
انجمن علمی دانشکده‌ی کامپیوتر

تصاویر رویداد