انجمن علمی دانشکده مهندسی شیمی


همکاری در برگزاری سومین همایش میترینگاندازه گیری از مباحث مهم مهندسی است که امروزه اهمیت ویژه ای در صنایع نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی پیدا کرده است. برای کنترل بهینه فرآیندها و همچنین فروش نفت، گاز و فرآورده های نفتی لازم است تا اندازه گیری های دقیقی روی جریان سیال انجام گیرد. کشورمان با دارا بودن منابع غنی نفت و گاز در سطح جهان به عنوان یکی از کشورهای تاثیرگذار در تعیین معادلات جهانی عرضه و تقاضای این محصولات با ارزش است. لذا لازم است تا مباحث مربوط به اندازه گیری و کالیبراسیون در کشور به خوبی مورد بررسی قرار گیرند و فناوری های روز دنیا شناسایی و مورد استفاده قرار گیرد.

پیرو برگزاری موفق اولین و دومین همایش میترینگ، سومین همایش ملی اندازه‌گیری جریان سیالات در صنایع نفت، گاز، پالایش، پتروشیمی و آب در تاریخ 17 و 18 آذرماه 1395 در دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار شد. این همایش نگاهی ویژه و تخصصی هم به لحاظ فنی و آموزشی و هم به لحاظ پژوهشی به این مقوله دارد. در این همایش سعی شده تا تمام افراد و شرکت های مرتبط و تاثیرگذار در این مقوله حضور داشته باشند. در این همایش علاوه بر سخنرانی های کلیدی و نشست های تخصصی، بخش های دیگری از جمله نمایشگاه تخصصی برای معرفی توانمندی ها و امکانات شرکت ها و بخش های مختلف در زمینه اندازه گیری و تجهیزات اندازه گیری، ارائه مقالات پژوهشی در حیطه محورهای همایش و تقدیر از برگزیدگان و پیشگامان این حوزه وجود داشت. این همایش که بزرگترین گردهمایی مدیران، مسئولان و افراد مرتبط در حوزه اندازه گیری و تجهیزات اندازه گیری در کشور و همچنین در منطقه می باشد، اهدافی نظیر هم اندیشی و تبادل تجربیات، آموزش و آگاهی افراد مرتبط، تعامل نزدیک افراد، شرکت ها و سازمان های ذیربط و آشنایی با مشکلات موجود در این حوزه و بحث روی راهکارهای ممکن برای رفع آنها و همچنین افق فناوری های نوین اندازه گیری را در نظر داشت.

به منظور برگزاری هرچه بهتر این همایش، انجمن علمی شیمی نیز به انجام برخی فعالیت ها در همایش و همکاری با دبیر همایش دکتر سید حسن هاشم آبادی عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی شیمی پرداخت.

مکان برگزاری این همایش در طبقات همکف و زیر زمین دانشکده علوم پایه و همچنین در مجتمع امام خمینی و آمفی تئاتر شهید بهرامی بود. خوشبختانه طبق پیش بینی ها استقلال بی نظیری نیز از همايش به عمل آمد.

Cinque Terre
 (0  (0)

اطلاعات رویدادImage

مکان برگزاری

دانشکده ی علوم پایه و مجتمع امام خمینی و آمفی تئاتر شهید بهرامی

Image

تاریخ برگزاری

چهارشنبه

۱۳۹۵ / ۰۹ / ۱۷

Image

تعداد شرکت کنندگان

200 نفر

Image

ساعت برگزاری

17 : 00 - 09 : 00

Image

ارایه دهنده

گروه پژوهشی میترینگ، نفت ، گاز و فرآورده و دبیر همایش دکتر سید حسن هاشم آبادی

انجمن علمی برگزارکننده
انجمن علمی دانشکده مهندسی شیمی

سخنران
تصاویر رویداد