انجمن علمی دانشکده مهندسی راه آهن


همکاری در برگزاری مسابقه سخنرانی تریبونبرای چهارمین سال پیاپی مسابقه سخنرانی تریبون که به عنوان بزرگترین مسابقه‌ی سخنرانی در کشور شناخته می‌شود، به همت انجمن علمی دانشکده صنایع دانشگاه‌های صنعتی امیرکبیر و تهران و با همکاری دانشکده‌ی مهندسی راه‌آهن دانشگاه علم‌وصنعت و به میزبانی دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد.

اطلاع رسانی و ثبت نام مسابقه از اوایل سال 95 در سطح کشورآغاز شد. بیش از سیصد و پنجاه علاقه‌مند به سخنرانی، جهت شرکت در این مسابقه که شامل سه مرحله بود، در دو بخش دانش آموزی و دانشجویی ثبت نام کردند. شرکت کنندگان در مرحله اول مسابقه، کلیپ سخنرانی پنج الی هفت دقیقه ای خود را که با موضوع آزاد تهیه کرده بودند، ارسال کردند. با قضاوت داوران، تعداد دویست نفر از شرکت کنندگان به مرحله نیمه نهایی راه پیدا کردند.

پس از آغاز مرحله مقدماتی و ارسال کلیپ ها دوره آموزشی یک روزه در تاریخ سیزدهم مرداد ماه در ساختمان معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه تهران با هدف آموزش سخنرانی و فن بیان برگزار شد.

همچنین پیش از آغاز مرحله نیمه نهایی، در تاریخ شانزدهم تا هجدهم و بیست و یکم و بیست و هفتم و بیست و هشتم مرداد ماه، دو دوره سه روزه کارگاه آموزشی سخنرانی درمحل آمفی تئاترهای مرکزی دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار گردید. هدف از برگزاری این دوره آموزشی، اعتلای دانش سخنرانی و کسب مهارت لازم شرکت کنندگان برای حضور در مرحله نیمه نهایی بود، در پایان کارگاه ها نیز به شرکت کنندگان در دوره، علاوه بر مدرک معتبر دانشگاهی، مدرک بین المللی IQS داده شد. در مرحله نیمه نهایی که شرکت‌کنندگان به مدت حداکثر ده دقیقه سخنرانی و اسلاید های خود را به صورت حضوری اراMه دادند و اما از میان این دویست نفر، با رای داوران، تعداد بیست نفر به مرحله پایانی مسابقه تریبون راه یافتند.

مدرسین دوره آموزشی شش روزه:

دکتر علیرضا شیری، ژیلا صادقی، محمد پیام بهرامپور، جمال قمری، فریبا علومی، امیر کربلایی زاده و فرزانه معصومیان

موضوع کارگاه های این دوره:

1- فن بیان

2- لحن و تن صدا

3- زبان بدن و حرکات مناسب با کلام

4- سخنرانی فی البداهه

5- برقراری ارتباط مؤثر

6- نطق آسانسوری

7- اعتماد به نفس و کنترل استرس

8- اجراء بداهه

9- طنز در سخنرانی

Cinque Terre
 (0  (0)

اطلاعات رویدادImage

مکان برگزاری

دانشگاه صنعتی امیرکبیر

Image

تاریخ برگزاری

چهارشنبه

۱۳۹۵ / ۰۶ / ۰۳

Image

تعداد شرکت کنندگان

900 نفر

Image

ساعت برگزاری

18 : 00 - 09 : 00

Image

ارایه دهنده

دکتر علیرضا شیری

انجمن علمی برگزارکننده
انجمن علمی دانشکده مهندسی راه آهن

تصاویر رویداد