انجمن علمی دانشکده فیزیک


جشن معارفه ورودی‌های 95 مراسم معارفه‌ی ورودی‌های جدید، هر ساله از برنامه‌های انجمن علمی فیزیک بوده و هست. مراسمی که معمولاً جلوه‌ای علمی داشته و با سخنرانی اساتید زبده‌ی فیزیک و همچنین دانشجویان دانشکده‌ی فیزیک به شیوه‌ای جذاب و پویا٬ همراه است. امسال نیز به مانند سال های قبل، انجمن علمی فیزیک از سوی ریاست محترم دانشکده مأمور به انجام این مهم گردید.

مراسم از ساعت ۱۰ صبح روز شنبه مورخ دهم مهرماه آغاز گردید. دکتر فیض‌آبادی (ریاست محترم دانشکده‌ی فیزیک) در سالن کنفرانس دانشکده‌ی فیزیک شماره۱ اولین سخنرانی را ایراد کردند. پس از اتمام صحبت‌های دکتر فیض‌آبادی، جناب آقای فتح‌آبادی (یکی از دانشجویان ممتاز دانشکده فیزیک) پیرامون علم نانو و خلاصه‌ای از پیشرفت های صورت گرفته در این صنعت و همچنین فعالیت های سازمان نانو، مطالبی را برای حضار بیان نمودند. این مراسم که از سوی دانشجویان ورودی و نیز عقبه با استقبال بسیارخوبی مواجه شد، در ادامه با پخش کلیپی به منظور نشاط بیشتر حضار دنبال گردید. پس از اتمام کلیپ و با شروع ارائه‌ی دکتر واحدی پیرامون مبحث مکانیک کوانتوم، فضایی دلچسب و توأم با شور در سالن غالب گشت. این مبحث که تحت عنوان کوانتوم به زبان ساده برای حضار ارائه گردید، از جذابیت و گیرایی ویژه‌ای برخوردار بود. پس از سخنرانی دکتر واحدی، نوبت به کلیپ «معرفی انجمن علمی فیزیک» رسید تا تنفسی چند دقیقه‌ای تا سخنرانی بعدی باشد. سخنرانی دبیر انجمن، سرکار خانم عسگری، پیرامون فعالیت‌های آینده و دور نمای کلی اهداف انجمن علمی فیزیک در سال تحصیلی ۹۶-۹۵ را می‌توان حسن ختامی برای مراسم معارفه دانست.

جشن معارفه حدود ۲ ساعت به طول انجامید و در پایان به دانشجویان ورودی کارشناسی و تعدادی از دانشجویان ورودی کارشناسی‌ارشد، به رسم یادبود پک‌هایی [شامل:خودکار سازمان نانو – کارت اعتباری برای استفاده از مقالات سایت سازمان نانو– یک عدد «usb flash 16gb»] اهداء گردید. پس از اتمام مراسم نیز از حاضرین در مراسم پذیرایی مختصری به عمل آمد.

Cinque Terre
 (2  (0)

اطلاعات رویدادImage

مکان برگزاری

سال

Image

تاریخ برگزاری

شنبه

۱۳۹۵ / ۰۷ / ۱۰

Image

تعداد شرکت کنندگان

45 نفر

Image

ساعت برگزاری

12 : 00 - 10 : 00

Image

ارایه دهنده

دکتر محمد واحدی

انجمن علمی برگزارکننده
انجمن علمی دانشکده فیزیک

سخنران
تصاویر رویداد