انجمن علمی دانشکده مهندسی مواد و متالورژی


برگزاری کارگاه آموزشی نرم افزار SOLIDWORKSانجمن علمی مهندسی مواد و متالوژی در دوره پانزدهم به منظور ارتقاء سطح علمی دانشجویان و آشنایی ایشان با نرم‌افزار‌های طراحی صنعتی و رفع نیاز دانشجویان درس ریخته گری1 به توانایی کار با این نرم‌افزار مانند نیم‌سال تحصیلی اول در دوره پانززدهم، اقدام به برگزاری دوره مقدماتی آموزش نرم افزار SOLIDWORKS نمود. این دوره 6 ساعته در روزهای دوشنبه و چهارشنبه 9 و 11 اسفندماه 95 با اولویت برای دانشجویان درس ریخته‌گری1 برگزاری گردید. لازم به ذکر است که استاد کلاس از دانشجویان کارشناسی ارشد رشته مهندسی مواد بوده است. همچنین لازم به ذکر است که 25 دانشجو در این کارگاه شرکت کردند.

نرم افزار سالیدورک یکی از محبوب‌ترین ابزارهای طراحی صنعتی است. در بین تمام نرم‌افزارهای طراحی صنعتی شاید فقط نرم‌افزار Catia به عنوان رقیبی جدی برای Solidworks مطرح باشد. توسط نرم‌افزار Solidworks میتوان انواع مدل‌های صنعتی را با مختصات دقیق هندسی، منحنی‌ها، شیب‌ها و نماهای گوناگون طراحی کرد و نتیجه کار را به صورت طرح 2بعدی یا 3بعدی مشاهده نمود.

با توجه به امکانات وسیع و متنوع نرم‌افزار سالیدورک برای طراحی صنعتی، این نرم‌افزار مورد استفاده اکثر دانشجویان و مهندسین رشته های فنی از جمله مکانیک و مواد قرار می‌گیرد. این نرم‌افزار می‌تواند عملیات مختلف صنعتی از جمله مدل‌سازی، ورق‌کاری، روکش‌کاری، جوش‌کاری، ریخته‌گری، قالب‌سازی، تست مقاومت، تست حرارت، و ... را شبیه‌سازی کند.

Cinque Terre
 (0  (0)

اطلاعات رویدادImage

مکان برگزاری

دانشکده مهندسی مواد و متالوژی

Image

تاریخ برگزاری

دوشنبه

۱۳۹۵ / ۱۲ / ۰۹

Image

تعداد شرکت کنندگان

20 نفر

Image

ساعت برگزاری

15 : 00 - 12 : 00

Image

ارایه دهنده

انجمن علمی برگزارکننده
انجمن علمی دانشکده مهندسی مواد و متالورژی

تصاویر رویداد