انجمن علمی دانشکده مهندسی مواد و متالورژی


برگزاری کارگاه آموزشی نرم افزار xpertانجمن علمی دانشکده مهندسی مواد و متالورژی در دوره پانزدهم در راستای ارتقاء سطح علمی دانشجویان و آشنایی ایشان و آموزش کار با این نرم افزار کاربردی و هچنین درخواست‌های زیاد دانشجویان مبنی بر برگزاری چنین کارگاهی، اقدام به برگزاری این کارگاه آموزشی ‌نمود.

نرم‌افزار آنالیز پراش پرتو ایکس یا xpert high score یکی از مفیدترین و مهم‌ترین نرم‌افزارهای استفاده شده در مهندسی مواد و برخی دیگر از رشته‌ها همچون شیمی، فیزیک، زیست‌شناسی و رشته‌های مهندسی دیگر است. در شناسایی فازی مواد، از کارت‌های ICCD  استفاده می‌شود که پیش از این بصورت دستی بررسی می‌شدند. کار اصلی این نرم‌افزار، استفاده راحت‌تر و سریع‌تر از این کارت‌ها با دسته بندی و اطلاعات مفید آن است. تعیین فازهای تشکیل‌دهنده و بررسی فازهای مختلف به لحاظ شکل ساختاری، زاویه و شدت پیک‌ها، آنالیز کریستالوگرافی و برخی محاسبات ساختاری از جمله امکانات این برنامه است.

این کارگاه 2 ساعته در تاریخ 9 اسفند ماه سال 95، با تدریس دکتر اعلم الهدی، عضو هیئت علمی دانشكده مهندسی مواد و متالورژی دانشگاه علم و صنعت برگزار گردید. شایان ذکر است که این کارگاه آموزشی به صورت کم‌نظیری مورد استقبال دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشکده مهندسی مواد و متالورژی قرار‌گرفت.

Cinque Terre
 (0  (0)

اطلاعات رویدادImage

مکان برگزاری

دانشکده مهندسی مواد و متالوژی

Image

تاریخ برگزاری

دوشنبه

۱۳۹۵ / ۱۲ / ۰۹

Image

تعداد شرکت کنندگان

25 نفر

Image

ساعت برگزاری

14 : 30 - 12 : 30

Image

ارایه دهنده

سرکار خانم دکتر سمیه اعلم الهدی

انجمن علمی برگزارکننده
انجمن علمی دانشکده مهندسی مواد و متالورژی

سخنران
تصاویر رویداد