انجمن علمی دانشکده مهندسی مواد و متالورژی


برگزاری کارگاه آموزشی متالوگرافیانجمن علمی مهندسی مواد دانشگاه علم و صنعت در حاشیه برگزاری پنجمین دوره از مسابقات سراسری ریخته‌گری به‌منظور ارتقا سطح علمی دانشجویان و آشنایی ایشان با فرآیند بسیار مهم متالوگرافی و همچنین کسب اطلاعات بسیار مفید از استاد برجسته‌ی این زمینه، اقدام به برگزاری کارگاه مذکور نمود.

متالوگرافی در مفهوم كلی عبارت از مطالعه ساختار درونی فلزات و آلیاژها و رابطه این ساختار با تركیب، نمونه تولید، شرایط انجماد و خواص شیمیایی و مكانیكی آنها می‌باشد. یكی از آزمایشهای مهم واحد كنترل كمی و كیفی خط تولید ریخته‌گری متالوگرافی است كه امروزه هم جنبه كنترل كیفی و هم جنبه تحقیقاتی به خود گرفته است.

این کارگاه آموزشی در تاریخ شنبه 6 آذرماه سال 1395 در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران و در حاشیه پنجمین دوره از مسابقات سراسری ریخته‌گری کشور از ساعت 9 الی 16 با تدریس استاد دکتر حسین عربی، عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی مواد و متالورژی دانشگاه علم و صنعت ایران، برگزار گردید.

برخی از سرفصل‌های اشاره شده در این دوره به شرح زیر است:

       1. نحوه انتخاب قطعات آسیب دیده

       2. نحوه برش قطعات

       3. نحوه مانت قطعات

       4. سایش و پولیش قطعات

       5. نحوه حکاری یا اچ کردن قطعات

       6. نحوه بررسی ریز‌ساختار با استفاده از میکروسکوپ نوری

لازم به ذکر است که در طول مدت برگزاری این کارگاه به وسیله یک وعده ناهار و دو میان وعده از شرکت کنندگان پذیرایی به عمل آمده و همچنین در پایان دوره به شرکت کنندگان گواهی حضور اعطا گردید.

Cinque Terre
 (0  (0)

اطلاعات رویدادImage

مکان برگزاری

محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران

Image

تاریخ برگزاری

شنبه

۱۳۹۵ / ۰۹ / ۰۶

Image

تعداد شرکت کنندگان

21 نفر

Image

ساعت برگزاری

16 : 00 - 09 : 00

Image

ارایه دهنده

جناب آقای دکتر حسین عربی

انجمن علمی برگزارکننده
انجمن علمی دانشکده مهندسی مواد و متالورژی

سخنران
تصاویر رویداد