انجمن علمی دانشکده مهندسی مواد و متالورژی


برگزاری کارگاه آموزشی نرم افزار ABAQUSکارگاه نرم افزار ABAQUS توسط انجمن علمی دوره پانزدهم به جهت آشنایی مقدماتی دانشجویان با این نرم افزار و همچنین افزایش مهارت‌های دانشجویی، در دوره‌ای 4 ساعته به شرح زیر برگزار گردید.

کارگاه نرم‌افزار ABAQUS در دو جلسه و بهصورت دو هفته متوالی مورخ 1395/8/17 و 1395/8/26، در ساعت 12:30 الی 15:00 در سطح دانشکده‌ای توسط انجمن علمی مهندسی مواد برگزار شد.

تعداد افراد شرکت‌کننده در این کارگاه 20 نفر بوده و دوره با تدریس دکتر صادقی، عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی مواد و متالورژی دانشگاه علم و صنعت ایران، صورت گرفت.

یکی از پرکاربردترین نرم افزارها در زمینه انجام آنالیزهای اجزا محدود نرم افزار آباکوس است. آباکوس قابلیت حل مسائل از یک تحلیل خطی ساده تا پیچیده ترین مدلسازی غیر‌خطی را دارا می‌باشد.این نرم‌افزار دارای مجموعه المان‌های بسیار گسترده‌ای می‌باشد که هر نوع هندسه‌ای را می‌توان توسط این المان‌ها مدل کرد. این نرم‌افزار همچنین دارای مدل‌های رفتاری بسیار زیادی است که در مدلسازی انواع مواد با خواص و رفتار گوناگون نظیر فلزات، لاستیک‌ها، پلیمرها، کامپوزیت‌ها، بتن مسلح، فوم‌های فنری و نیز شکننده و همچنین مصالح ژئوفیزیکی نظیر خاک و سنگ، قابلیت بالایی را ممکن می‌سازد.

Cinque Terre
 (0  (0)

اطلاعات رویدادImage

مکان برگزاری

دانشکده مهندسی مواد و متالوژی

Image

تاریخ برگزاری

دوشنبه

۱۳۹۵ / ۰۸ / ۱۷

Image

تعداد شرکت کنندگان

20 نفر

Image

ساعت برگزاری

15 : 00 - 12 : 30

Image

ارایه دهنده

دکتر باقر محمدصادقی

انجمن علمی برگزارکننده
انجمن علمی دانشکده مهندسی مواد و متالورژی

سخنران
تصاویر رویداد