انجمن علمی دانشکده مهندسی خودرو


مراسم رونمایی از محصول اصلی پلتفرم ملی NP01مراسم رونمایی از محصول اصلی پلتفرم ملی NP01 دوشنبه 15 آذر 1395، در پژوهشکده مهندسی خودروی دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار شد. در این مراسم که با حضور پرفسور محمدحسن شجاعی فرد(رییس دانشکده و پژوهشکده مهندسی خودروی دانشگاه)، جمعی از اعضای هیات علمی و دانشجویان دانشکده مهندسی خودرو برگزار شد؛ مجری محوری طرح پلتفرم ملی در رابطه با اثرات مثبت تحقق این طرح گفت: با اجرایی شدن این طرح، صنعت خودروی ما دیگر به مونتاژ روی نخواهد آورد و همچنین استقلالی خواهد بود که نصیب این صنعت می شود. پرفسور شجاعی فرد در خصوص ویژگیهای این طرح افزود: پلتفرم خودرو، عملا بخش اصلی یک خودرو را شامل می شود که دارای این قابلیت است که چند مدل مختلف بدنه و تزیینات داخلی مناسب روی آن سوار شود و به صورت مدلهای مختلف خودرو به بازار معرفی شود. وی توضیح داد طراحی پلتفرم خودروی ملی از سال 1391 در دانشگاه علم و صنعت ایران آغاز شد و هم اکنون کل تزئینات داخلی و خارجی و طراحی بدنه تا آخرین مرحله طراحی جزئیات، پیش رفته و انجام شده و این پلتفرم قابلیت ارایه تا 25محصول را دارا می باشد.
‌اهداف اصلی این پروژه دستیابی به دانش ملی طراحی پلتفرم خودرو، ایجاد ساختار مناسب برای طراحی پلتفرم، ساخت نمونه های اولیه پلتفرم طراحی شده، دستیابی به تکنولوژی روز و قابل صدور، محدود کردن هزینه های محصول در حدود تعیین شده، تربیت نیروهای متخصص، مناسب سازی فرایند طراحی خودرو و نهایتا جهانی شدن صنعت خودروی کشور بوده است.
‌هم اکنون نمونه نیمه صنعتی و پایلوت پلتفرم خودروی ملی در انتظار استقبال خودروسازان برای تبدیل به نمونه صنعتی و تولید انبوه است

Cinque Terre
 (0  (0)

اطلاعات رویدادImage

مکان برگزاری

پژوهشکده مهندسی خودرو

Image

تاریخ برگزاری

دوشنبه

۱۳۹۵ / ۰۹ / ۱۵

Image

تعداد شرکت کنندگان

30 نفر

Image

ساعت برگزاری

10 : 00 - 08 : 00

Image

ارایه دهنده

انجمن علمی برگزارکننده
انجمن علمی دانشکده مهندسی خودرو

تصاویر رویداد