انجمن علمی دانشکده مهندسی برق


دوره ی سلام مهندساین دوره با هدف آشنایی دانشجویان ورودی با مباحث اولیه ی تئوری و عملی مهندسی برق برگزار شد. از آنجایی که دانشجویان ورودی برق تا ترم 3 فقط دروس تئوری را پاس می کنند و هیچ گونه درس آزمایشگاهی را در دانشکده اخذ نمی کنند خیلی دیر به محیط آزمایشگاهی و عمل وارد می شوند. در این دوره تعدادی از دانشجویان دکترای برق در محیط آزمایشگاه مدارهای الکتریکی، مباحث تئوری را برای دانشجویان ورودی مطرح می کنند و همان جا با بستن مدارهای مربوطه، همان مباحث را در عمل می بینند و درک می کنند. در پایان این دوره نیز به دانشجویان 4 پروژه مربوط به هریک از چهار گرایش مهندسی برق داده شد تا با انجام آن ها با گرایش های مختلف مهندسی برق آشنا شوند و دید بهتری نسبت به آینده ی تحصیلی و شغلی خود پیدا کنند.

معرفی گروه آموزشی، پژوهشی سای بوم:

گروه سای بوم متشکل از تعدادی از فارغ التحصیلان و دانشجویان دکتری، کارشناسی ارشد و کارشناسی در رشته های مختلف مهندسی برق، مکانیک و متالورژی از چند دانشگاه برتر ایران از جمله علم و صنعت، شریف، تهران، خواجه نصیر و شیراز می باشد که تاکنون توانسته است با ساخت پروژه های مختلف مهندسی در زمینه های مکانیک، برق و مواد و کسب مقام در مسابقات مختلف کشوری و بین المللی توانایی های خود را به اثبات برساند.

هم اکنون هم با ورود به عرصه ی آموزش و پژوهش، درصدد آن است که در حد توان مشکلات این عرصه را رفع نماید و به دانش آموزان و دانشجویان یاد بدهد که خلاقانه تفکر نموده و آیـنده ی خود را به درستی انتخاب نمایند و همچنین مسیری روشن در پیش روی محققان در حوزه های مختلف ترسیم نماید.

همچنین در زمینه ی پژوهشی، برگزاری کارگاه ها و دوره های آموزشی پروژه محور را آغاز کرده است و در حال گسترش فعالیت هایش در زمینه ی طراحی و ساخت تکنولوژی های نوین مکاترونیکی می باشد.

دوره ی سلام مهندس (آشنایی با مبانی مهندس برق) با تمام دوره هایی که تاکنون برگزار شده اند، متفاوت است. ویژگی هایی که این دوره را خاص و منحصر به فرد کردند:

  • در محیط کاملا آزمایشگاهی برگزار شد.

  • از بچه های ورودی یک مهندس برق حسابی ساخت.

  • بچه ها را از ابتدا با مباحث برقی آشنا کرد.

اهداف این دوره و کارهایی که در آن انجام شدند:

???? آشنایی با مفاهیم اولیه ی مهندسی برق

???? آشنایی با قطعات الکترونیکی

???? آشنایی با دستگاه های رایج برقی

???? آشنایی با لحیم کاری قطعات SMD

???? جعبه های سیاه (black box)

???? تجزیه و تحلیل یک پروژه ی برقی

Cinque Terre
 (0  (0)

اطلاعات رویدادImage

مکان برگزاری

آزمایشگاه مدار های الکتریکی دانشکده برق

Image

تاریخ برگزاری

شنبه

۱۳۹۵ / ۰۸ / ۲۲

Image

تعداد شرکت کنندگان

20 نفر

Image

ساعت برگزاری

15 : 00 - 12 : 00

Image

ارایه دهنده

گروه آموزشی، پژوهشی سای بوم

انجمن علمی برگزارکننده
انجمن علمی دانشکده مهندسی برق

سخنران
تصاویر رویداد