انجمن علمی دانشکده معماری و شهرسازی


پخش اولین فیلم از سری فیلم های تد "چگونه دروغگو را شناسایی کنیم؟"تِد (به انگلیسی: TED، مخفف Technology, Entertainment, Design) یک مجموعه همایش جهانی است که توسط بنیاد Sapling که سازمانی غیرانتفاعی خصوصی است، با شعار «ایده‌ها ارزش گسترش دارند»، برگزار می‌شود.تد در فوریه ۱۹۸۴ (اسفند ۱۳۶۲) به عنوان یک رویداد تکی پایه‌گذاری شد. کنفرانس اصلی تد هر ساله در شهر ونکوور در ایالت بریتیش کلمبیا در کانادا و در مرکز همایش ونکوور برگزار می‌شود. تمرکز اولیه تد روی تکنولوژی و طراحی با ریشه‌های سیلیکون ولی بود، اما از آن به بعد تمرکزش وسیع‌تر شده است تا سخنرانی‌هایی را از موضوعات علمی، فرهنگی و دانشگاهی زیادی شامل شود.

این بار انجمن علمی معماری و شهر سازی و انجمن علمی عمران دانشگاه علم و صنعت عمران با همکاری یکدیگر تصمیم به پخش سری فیلم های تد گرفتند. در اولین جلسه آن فیلمی با موضوع چگونه دروغگو را بشناسیم با سخنرانی pamela meyer که از پر بیننده ترین فیلم های تد بوده است پخش گردید زمان این فیلم 19 دقیقه بوده است و پس از آن سخنران افتخاری جناب آقای پویا ودایع شرکت کننده ها را از سخنان خود درباره ارتباط میان زبان بدن و دروغ بهره مند ساخت که این سخنرانی حدود 45 دقیقه به طول انجامید.

جناب آقای پویا ودایع نویسنده کتاب های زبان بدن می باشند که تحصیلات خود را در رشته الکتروتکنیک شروع کردند و با مهندسی فروش MBA ادامه دادند و در حال حاضر هم فارغ التحصیل رشته مدیریت روابط عمومی و افکارسنجی هستند. دهه هشتاد در مورد کسب و کار تحقیق کردند و متوجه کمبود هایی در آموزش منابع انسانی شدند که با شرکت در کلاس های مذاکره و ... در محضر اساتیدی چون دکتر مسعود حیدری و مهندس محمدرضا شعبانعلی آموزش دیدند و به انتقال این دانش ها به همکاران و اشخاص دیگر پرداختند. بعد از چند سال تحقیق در حوزه افکار سنجی اولین کتاب زبان بدن بومی ایران را با عنوان مهندسی زبان بدن به رشته تحریر در آوردند و با انتشار کتاب صوتی زبان بدن و زبان بدن درمذاکره این راه را ادامه دادند، در حال حاضر در حال نوشتن کتاب های دیگر در حوزه شخصیت شناسی و مذاکره هستند.

این جلسه که با استقبال خوبی از جانب دانشجویان روبرو شد در تاریخ 2 آبان ماه سال 1395 در آمفی تئاتر شهید صرفی دانشکده عمران دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار گردید.

Cinque Terre
 (0  (0)

اطلاعات رویدادImage

مکان برگزاری

آمفی تئاتر شهید صرفی دانشکده عمران دانشگاه علم و صنعت ایران

Image

تاریخ برگزاری

یکشنبه

۱۳۹۵ / ۰۸ / ۰۲

Image

تعداد شرکت کنندگان

80 نفر

Image

ساعت برگزاری

13 : 00 - 12 : 00

Image

ارایه دهنده

آقای پویا ودایع

انجمن علمی برگزارکننده
انجمن علمی دانشکده معماری و شهرسازی

تصاویر رویداد