انجمن علمی دانشکده ریاضی


جشن عدد پیریاضیات همواره برای انسان­ها شگفتی­آور و در عین حال اسرار­آمیز بوده است. بدون شک هر قسمت از ریاضیات مانند دری است که به هزاران در دیگر گشوده می­شود. با پیشرفت تکنولوژی، دانش بشری و کامپیوتر­ها هنوز بخش­های زیادی از ریاضیات کشف نشده باقی­ مانده است.

یکی از نمونه­های خارق­العادة ریاضیات، وجود اعداد با ویژگی­های منحصر­به­فرد است. عدد «پـی» را شاید بتوان به عنوان مشهور­ترین عدد پیچیده در ریاضیات لایتناهی نام­­برد. مختوم نبودن ارقام اعشار این عدد، سطحی­ترین ویژگی آن است در حالیکه دانشمندان از حضور این عدد در زندگی بشر و طبیعت خبر می­دهند.

لذا انجمن علمی دانشکدة ریاضی دانشگاه علم و صنعت ایران، به پاس گرامی­داشت این عدد، جشن عدد پی را در روز دوشنبه، مورخ 16 اسفند­ماه سال 1395، از ساعت 13 الی 15 در آمفی­تئاتر دکتر حسنی واقع در دانشکدة ریاضی، برگزار نمود. این جشن که همه­ساله توسط دوست­داران ریاضی در نقاط مختلف جهان برگزار می­شود، با هدف آشنایی مختصر با تنها یکی از عجایب ریاضی است. انجمن علمی دانشکدة ریاضی نیز به همین مناسبت با برگزاری این جشن، بستری را برای گردهمایی دانشجویان علاقه­مند به ریاضیات فراهم کرد. در این خصوص، از تمامی اساتید دانشکدة ریاضی جهت حضور در این مراسم دعوت به عمل آمد.

از مهم­ترین رویداد­های جشن می­توان به سخنرانی دکتر دهقان­نژاد، معاون فرهنگی دانشکدة ریاضی، در رابطه با عدد پی اشاره نمود. همچنین از کلیپ فعالیت­های پانزدهمین دورة انجمن علمی ریاضی نیز رو­نمایی و فیلم­های کوتاهی درمورد ریاضیات پخش شد.

Cinque Terre
 (0  (0)

اطلاعات رویدادImage

مکان برگزاری

آمفیتئاتر دکتر حسنی دانشکدة ریاضی

Image

تاریخ برگزاری

دوشنبه

۱۳۹۵ / ۱۲ / ۱۶

Image

تعداد شرکت کنندگان

70 نفر

Image

ساعت برگزاری

15 : 00 - 13 : 00

Image

ارایه دهنده

انجمن علمی برگزارکننده
انجمن علمی دانشکده ریاضی

تصاویر رویداد