انجمن علمی دانشکده ریاضی


کارگاه مقاله نویسی با نرم افزار لاتکلاتک، یک زبان برچسب­گذاری است که امکان تدوین کتاب، مقاله و حتی یک مجله را در اختیار کاربران قرار می­دهد و رسم بسیاری از اشکال هندسی و نوشتن فرمول­ها و نماد­های ریاضی را آسان و بی­دردسر می­کند. بنابراین کسانی که می­خواهند مقالات خود را در سطح بین­المللی و در قالبی استاندارد منتشر کنند، باید با این زبان آشنایی داشته باشند.

 روشن است که مخاطبان اصلی این نرم­افزار، دانشجویان مقاطع ارشد و دکتری هستند. با این حال باید بدانیم که گسترة قابلیت­های این نرم­افزار، بسیار وسیع­تر از نگارش مقالات است. بسیاری از محدودیت­های نرم­افزار­های مشابه لاتک، در این نرم­افزار برطرف شده­اند و به همین دلیل است که امروزه لاتک از جایگاه ویژه­ای در زمینة نگارش متون برخوردار است.

لذا انجمن علمی دانشکدة ریاضی دانشگاه علم و صنعت ایران یکی از فعالیت­های خود را به برگزاری کارگاه «مقاله­ و پایان­نامه­نویسی با نرم­افزار لاتک» اختصاص داد. این کارگاه در روز­های سه­شنبه و چهار­شنبه، مورخ 26 و 27 بهمن­ماه سال 1395، از ساعت 13 الی 17، در کلاس 6 واقع در طبقة همکف دانشکدة علوم پایه، برگزار گردید. مدرس کارگاه، جناب آقای مهندس بهروز رازقی، دانشجوی سابق کارشناسی ارشد ریاضی در دانشگاه علم و صنعت ایران و دانشجوی دکترای دانشگاه ژنو سوییس، به تدریس کد­های لازم برای نوشتن فرمول­های ریاضی، ماتریس­ها و ضابطه­ها، چگونگی ایجاد فهرست، درج جدول و شماره­گذاری صفحات پرداختند.

 

Cinque Terre
 (1  (0)

اطلاعات رویدادImage

مکان برگزاری

دانشکده ریاضی

Image

تاریخ برگزاری

سه شنبه

۱۳۹۵ / ۱۱ / ۲۶

Image

تعداد شرکت کنندگان

25 نفر

Image

ساعت برگزاری

17 : 00 - 13 : 00

Image

ارایه دهنده

مهندس بهروز رازقی

انجمن علمی برگزارکننده
انجمن علمی دانشکده ریاضی

تصاویر رویداد