انجمن علمی دانشکده ریاضی


کارگاه هکر قانونمند و تست نفوذامنیت به معنی حفاظت از داده­ها در مقابل کاربران غیر مجاز است. در دنیای امروز که لحظه به لحظه، کاربران اینترنتی در حال کار کردن با اطلاعات شخصی و یا حتی محرمانة خود هستند، ممکن است عده­­ای، با اهداف مختلف، در پی حمله به رمز عبور یا استراق سمع و ... آن­ها باشند.

لذا انجمن علمی دانشکدة ریاضی، به جهت افزایش دادن آگاهی دانشجویان در زمینة امنیت اطلاعات و آموزش ترفند­هایی برای جلوگیری از سوء­استفادة افراد سودجو، اقدام به برگزاری کارگاهی تحت عنوان «هکر قانونمند و تست نفوذ» کرد.

کارگاه فوق در روز دوشنبه مورخ 22 آذر ماه سال 1395، از ساعت 12 الی 16، واقع در کلاس 201 دانشکدة علوم پایه برگزار شد. لازم به ذکر است که این کلاس مورد استقبال دانشجویان قرار گرفت و جمعی از شرکت کنندگان کارگاه نیز از خارج دانشگاه بودند. جناب آقای مهندس امین شریفی، متخصص امنیت شبکه، مدرس کارگاه فوق بودند.

بررسی و اجرای راه­های هک تلگرام و اینستاگرام، راه­­های عبور از پسورد ویندوز، راه­های نفوذ به شبکة وایرلس و راه­های هک و نفوذ به گوشی­های تلفن همراه و راه­­های هک و نفوذ به وب­سایت­های اینترنتی از جملة محوری­ترین عناوین کارگاه بود. گفتنی است که نفوذ به شبکة وایرلس به صورت عملی برای حاضرین انجام شد و در مقابل، راه­های مقابله با رسوخ به آن، آموزش داده شد.

در طول کارگاه از شرکت­کنندگان پذیرایی شد و دانشجویان بعد از اتمام کارگاه با مدرس تعامل کرده و سوالات خود را از ایشان پرسیدند.

Cinque Terre
 (0  (0)

اطلاعات رویدادImage

مکان برگزاری

دانشکده ریاضی

Image

تاریخ برگزاری

دوشنبه

۱۳۹۵ / ۰۹ / ۲۲

Image

تعداد شرکت کنندگان

35 نفر

Image

ساعت برگزاری

16 : 00 - 12 : 00

Image

ارایه دهنده

مهندس امین شریفی

انجمن علمی برگزارکننده
انجمن علمی دانشکده ریاضی

تصاویر رویداد