انجمن علمی دانشکده‌ی کامپیوتر


کارگاه طراحی و توسعه‌ی ربات تلگرامربات‌های تلگرام، ربات‌هایی هستند که برخی خدمات را به صورت خودکار برای مخاطب به ازای ارسال درخواست فراهم می‌کنند. ربات تلگرام مانند یک حساب کاربری میتواند رابطه 2 طرفه با مخاطب شما داشته باشد و به پیامها و دستورات مختلف کاربر در هر ساعت و روزی دریافت کرده و به آنها پاسخ دهد. شما می توانید در ربات خود دستورات مختلفی مشخص کنید و برای هر کدام جواب مناسب را تعیین نمایید. هزینه ساخت یک ربات نسبت به سایت کمتر است و چون روی تلگرام قرار دارد دسترسی به آن برای کاربران ساده تر می شود

با استفاده از این رباتها بدون نیاز به حضور نیروی انسانی و در هر ساعتی از شبانه روز میتوان به درخواستهای مختلف کاربران پاسخ مناسب داد. برای مثال رباتی برای نمایش موجودی انبار به مشتریان یا نمایندگان فروش یا رباتی برای ثبت سفارش کالا یا مشاهده کالاهای موجود در یک فروشگاه. در ربات مانند سایت میتوان برای کاربرهای مختلف سطح دسترسی تعیین کرد تا هر کاربر فقط اطلاعات مشخص در سطح دسترسی خود را دریافت کند برای مثال از تعداد موجودی کالاها در انبار فقط نمایندههای مجاز فروش اطلاع پیدا کنند.

از آنجاییکه تلگرام جزو محبوبترین و در دسترسترین برنامههای موجود است و بر روی تمامی سیستم عاملها و دستگاههای مختلف مثل اندروید، ویندوز، IOS  و ...  کار میکند با داشتن یک ربات مرتبط با کسب و کار خود میتوانید با مجموعهای از مخاطبان به راحتی ارتباط برقرار کنید.

با توجه به کاربردهای فراوان ذکر شده و همچنین محبوبیت این شبکهی اجتماعی، انجمن علمی مهندسی کامپیوتر کارگاه طراحی و توسعه رباتهای تلگرام با زبان پایتون را در تاریخ 3 اردیبهشت 1397 و در ساعات 13 الی 15 در دانشکدهی کامپیوتر برگزار خواهد نمود. شایان ذکر است که شرکتکنندگان پس از شرکت در این کارگاه قادر به ساخت و راهاندازی ربات شخصی و یا اطلاع رسانی خود خواهند بود. همچنین هزینهی شرکت در این کارگاه برای دانشجویان دانشگاه علم و صنعت ایران رایگان خواهد بود.

Cinque Terre

اطلاعات رویدادجهت ثبت نام به انجمن علمی دانشکده مهندسی کامپیوتر مراجعه کنید.

انجمن علمی برگزارکننده
سخنران