انجمن علمی دانشکده‌ی کامپیوتر


کارگاه آموزشی فلسک (flask )طراحی و ساخت یک وب‌اپلیکیشن مستلزم استفاده از تکنولوژی‌ها و ابزارهای مختلف است. از دستکاری در دیتابیس‌ها گرفته تا عملیات سمت سرور و سمت کاربر، باید همه به صورت دقیق انجام شود تا بتوان نتیجه را دید. قبل از شروع هر پروژه‌ای باید ساختار کلی پروژه در بیاید که می‌توان گفت یک کار طاقت‌فرسا و زمان‌بر است. استفاده از یک Framewrok میتواند سرعت شما را افزایش دهد و کار توسعه را برای شما آسان‌تر کند.

Flask یک چارچوب وب ساده و سبک و در عین حال قدرت‌مند برای زبان برنامه‌نویسی پایتون است.  فلسک عموماً به عنوان یک ریزچارچوب شناخته می‌شود به این معنی که خصوصیاتی نظیر نگاشت شیء-رابطه‌ای، اعتبارسنجی فرم‌ها و دیگر ویژگی‌هایی که در چارچوب‌های بزرگ‌تر مانند جنگو یافت می‌شوند را ندارد؛[۳] اما در عوض دستِ توسعه‌دهنده را برای اعمال پیاده‌سازی مورد نظرش کاملاً باز می‌گذارد و در کنار آن امکان گسترش به وسیلهی تعداد زیادی افزونه‌های طرف سوم را داراست.

با توجه به ویژگیهای ذکر شده، یادگیری و تسلط بر این مهارت برای دانشجویان رشتهی کامپیوتر امری ضروری بشمار میرود. لذا انجمن علمی کامپیوتر دانشگاه علم و صنعت ایران کارگاه آموزشی فلسک را در روزهای چهارشنبه 29 فروردین 1397 و 5 اردیبهشت 1397 در دو جلسه برگزار خواهدنمود. این کارگاه آموزشی در ساعات 12:00 الی 15:00 در کلاس 113 دانشکدهی کامپیوتر برگزار خواهدشد. لازم به ذکر است که پیشنیاز شرکت در این کارگاه آشنایی مقدماتی با زبان برنامهنویسی پایتون میباشد.

Cinque Terre

اطلاعات رویدادجهت ثبت نام به انجمن علمی دانشکده کامپیوتر مراجعه کنید.

انجمن علمی برگزارکننده
سخنران