انجمن علمی دانشکده‌ی کامپیوتر


کارگاه آموزشی گیت و ترلومدیریت پروژهها به خصوص اگر به صورت گروهی انجام شوند کار بسیار دشواری است. اینکه بتوانید کارها را بین اعضای گروه هماهنگ کنید و طبق یک برنامه معین پیش بروید خودش می تواند تبدیل به یک مشکل بزرگ شود. بدون وجود چنین مدیریتی ممکن است ناهماهنگیهایی به وجود بیاید که در نهایت از کیفیت نتایج کاری میکاهد.

گیت ( Git ) یک نرم‌افزار کنترل نسخه و از مدل نرم‌افزارهای آزاد و متن‌باز برای بازنگری کد منبع توزیع شده و مدیریت منبع کد است که برای دنبال کردن تغییر فایلهای کامپیوتری و دنبال کردن کردن کارهای انجام شده روی آنها توسط افراد مختلف است. هدف اولیه این نرم‌افزار برای استفاده در پروژههای نرم‌افزار بوده است ولی می‌توان از آن تنها برای دنبال کردن تغییر فایلها استفاده کرد.

ترلو ( Trello ) یک نرم افزار تحت وب است که می توانید به کمک آن هر چیزی را که بخواهید به سادگی مدیریت کنید. فقط کافی است وارد وب سایت ترلو شوید و شروع به مدیریت کارها و ایده های خود کنید. اما برویم سراغ اینکه چطور باید از ترلو استفاده کرد. ترلو به طور کل از سه قسمت اصلی تشکیل شده است: بوردها، لیستها و کارتها. بورد ها اولین و اصلی ترین بخش ترلو هستند. شما وقتی وارد ترلو می شوید و یک حساب کاربری در آن ایجاد می کنید، ابتدا باید یک بورد برای خود ایجاد کنید.

با توجه به تعاریف بالا و اهمیت مدیریت پروژه‌ها به خصوص پروژه‌های مرتبط با رشته‌ی کامپیوتر و از آن‌جا که نیاز به فراگیری این دو نرم‌افزار به خصوص برای ورودی‌های جدید رشته‌ی کامپیوتر حیاتی است انجمن علمی کامپیوتر وظیفه‌ی خود دانست تا در راستای ارتقای سطح علمی دانشجویان در زمینه‌ی مدیریت پروژه، کارگاه آموزشی گیت و ترلو را برگزار نماید.

جهت ثبت نام و یا کسب اطلاعات بیشتر به انجمن علمی دانشکده مهندسی کامپیوتر واقع در طبقه زیرزمین دانشکده مهندسی کامپیوتر مراجعه فرمایید.

Cinque Terre

اطلاعات رویدادجهت ثبت نام و یا کسب اطلاعات بیشتر به انجمن علمی دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشکده مهندسی کامپیوتر مراجعه فرمایید.

انجمن علمی برگزارکننده